Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kopia zapasowa kontaktów z telefonu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Kopia zapasowa kontaktów z telefonu (/kopia-zapasowa-kontaktow-z-telefonu-8230-t)



Kopia zapasowa kontaktów z telefonu - haszek - 04.08.2010 20:25

Witam.
Mam kilka pytań co do zgrywania kontaktów z telefonu. Ostatnio korzystałem z mojego telefonu używając go jako modem.
Połączyłem się z laptopem przez Bluetootha i heja. Miałem wtedy Nokie 6300. Coś mnie tknęło żeby łącząc się z netem w panelu połączenia Bluetooth kliknąć w funkcję "utwórz kopię zapasową kontaktów". Dwa dni później ukradli mi telefon. Mam teraz zastępczy, niestety SonyEricsson. Funkcja ta z tym telefonem już nie działa. Pojawiły się następujące problemy:
1. Nie wiem gdzie Windows 7 zapisał kopię moich kontaktów z Nokii (lokalizacja domyślna, nie zmieniałem jej)
2. Czy jest możliwość zgrania tego na nowy telefon lub przynajmniej otworzenia pliku z kontaktami na kompie.

Bardzo prosze o jakąkolwiek pomoc. Wiecie jakie to denerwujące stracic kontakty.

Dzieki i Pozdrawiam
haszek


RE: Kopia zapasowa kontaktów z telefonu - andrew-jar - 04.08.2010 20:36

Hmmm...
Jeżeli masz program do nokii (chyba pcsuite) to pozostaje Ci załadowanie kopii kontaktów do programu i spisanie ich do notesu.
Sony Ericson ma inny program do obsługi telefonu (nie obsłuży plików nokii -inne rozszerzenia) .
Pozdrawiam


RE: Kopia zapasowa kontaktów z telefonu - fourup - 04.08.2010 21:51

Od dłuższego czasu nie używam już nokii, ale...
Kopie kontaktów we wszystkich znanych mi aparatach (SE K5xx, K8xx, W6xx, W9xx, C7xx, C9xx, P8xx, P9xx, HTC Hero, Motorola Milestone) zapisywane są w pliku o rozszerzeniu VCF. Przeszukaj komputer (wszystkie lokalne dyski twarde - najlepszy do tego celu jest Total Commander - Alt+F7) pod kątem obecności plików *.vcf.
Plik ten zawiera całe archiwum kontaktów, które zapisane były w pamięci aparatu (nie zawiera kontaktów zapisanych na SIM!).
Jeśli znajdziesz ten plik (możesz znaleźć ich kilka, np. książkę adresową programu pocztowego - wybierz tę z datą utworzenia zgodną z datą wykonywania kopii danych z telefonu) - przekopiuj go na kartę pamięci w telefonie (SE) i potem wybierz w SE:
kontakty > opcje > zaawansowane > przywróć dane z karty MS (czy jakoś tak Cwaniak ).
I wszystkie kontakty powinny znaleźć się wtedy w telefonie i będą dostępne.

Jeśli to telefon zastępczy, to nie zapomnij o usunięciu tych kontaktów z książki (oraz listy odbieranych/wykonywanych połączeń!) przed oddaniem aparatu.