Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wifi neostrada system nie mógł nawiązać połączenia z siecią Windows 7 x64 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Wifi neostrada system nie mógł nawiązać połączenia z siecią Windows 7 x64 (/wifi-neostrada-system-nie-mogl-nawiazac-polaczenia-z-siecia-windows-7-x64-8229-t)



Wifi neostrada system nie mógł nawiązać połączenia z siecią Windows 7 x64 - faen - 04.08.2010 20:13

Witam, dzisiaj dostałam laptopa Samsung R580 i zaraz po włączeniu chciałam połączyć się z internetem [przy pierwszej konfiguracji jeśli można to tak nazwać coś tam monitowało o podanie klucza WEP do wifi, niby źle wpisywałam cztery razy, to zrezygnowałam i próbowałam później. Sieć wykrywa, ale nie łączy. Sieć sąsiada też wykrywa, jak daje połącz to prosi o klucz WEP, w mojej od razu wyskakuje "system nie mógł nawiązać połączenia z siecią". Próbowałam wpisać ręcznie WEP we właściwościach, dalej nic, po zmianie w liveboxie na wifi bez zabezpieczeń też nie łączy. Jakieś propozycje rozwiązania problemu?


RE: Wifi neostrada system nie mógł nawiązać połączenia z siecią Windows 7 x64 - andrew-jar - 04.08.2010 20:25

Witam
Opisujesz że masz liveboxa więc zaloguj się na liveboxa i w konfiguracji Neostrady-Sieć bezprzewodowa-Edytuj listę filtrów MAC-dodaj adres MAC twego komputerka.
Zapewne zapytasz jak odczytać adres MAC karty WIFI a więc:
Start > uruchom > wpisz "cmd" > a w wierszu poleceń "ipconfig /all"
spisujesz 12 znakowy adres fizyczny oddzielony średnikami i wpisujesz go w konfiguracji sieci bezprzewodowej w livebox'ie.

Tu masz opis co i jak