Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 - bootmgr is missing (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 - bootmgr is missing (rozwiązany) (/windows-7-bootmgr-is-missing-rozwiazany-8203-t)



Windows 7 - bootmgr is missing (rozwiązany) - harry211 - 03.08.2010 19:27

Witam mądre głowy
Kupiłem dziś notebooka sony vaio z systemem win7; fabrycznie była oczywiście jedna partycja, a więc zmniejszyłem jej rozmiar tyle ile się dało i na ile pozwolił system, dodałem jakąś kolejną literkę do nowo utworzonej (chyba G), po jakimś czasie uruchomiłem kompa od nowa i pojawia się komunikat "bootmgr is missing", press ctrl+alt+del to restart. I tyle - nie da się nic kompletnie zrobić. Nie dostałem z notkiem żadnej płyty typu recovery itd., generalnie żadnej płyty przy nim nie było.

pozdrawiam i liczę na pilną pomoc z Waszej strony.

pozdrawiam,
harry211


RE: Windows 7 - bootmgr is missing - Nostromo - 03.08.2010 20:48

Witaj, szybko się uwinąłeś. Dlaczego nie zacząłeś destrukcji od przeczytania instrukcji obsługi i zrobienia kopii Systemu. Recovery jest na ukrytej partycji. F10 uruchamia Sony VAIO Recovery Center. Powinno tam być 5 opcji w tym jedna z nich to Recovery Windows Oryginal.... i to jest opcja przywracania z partycji Recovery. Spróbuj, może to coś pomoże.


RE: Windows 7 - bootmgr is missing - harry211 - 03.08.2010 21:26

Udało się uporać z problemem.

Sony ma dosyć rozbudowaną aplikację vaio recovery center która m.in. tworzy oddzielną i niewidoczną partycję na kopię zapasową. Jeśli ktoś napotka na podobny problem rozwiązanie jest proste - gdy po starcie pojawi się logo powitalne vaio wciskasz f10 i dalej już zgodnie z instrukcjami (jest kilka narzędzi i każde kolejne jest bardziej inwazyjne - dokładnie są chyba 4, u mnie pierwsze dwa nie zadziałały dopiero 3-cie narzędzie przywracające komputer do stanu zerowego (od nowa system partycje, wszystko i utrata wszystkich danych) pomogło.