Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd : 0x80041006 podczas uruchamiania wbudowanych w system gier internetowych - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Błąd : 0x80041006 podczas uruchamiania wbudowanych w system gier internetowych (/blad-0x80041006-podczas-uruchamiania-wbudowanych-w-system-gier-internetowych-8059-t)



Błąd : 0x80041006 podczas uruchamiania wbudowanych w system gier internetowych - Eiffelka - 28.07.2010 10:14

Witam,

W dodatkach do systemu Windows 7 można znaleźć gry, między innymi gry internetowe takie jak "Piki" czy "Warcaby". Od około 3-4 tygodni gry te nie chcą mi się uruchomić, pojawia się komunikat "Serwer gier nie odpowiada i może być tymczasowo niedostępny. Możesz kontynuować oczekiwanie lub kliknąć przycisk 'Zamknij' i spróbować później.", a po chwili zmienia się on na: "Wystąpił błąd sieci podczas łączenia się z serwerem gry. Kod błędu: 0x80041006". Dodam, że wszystkie strony internetowe ładują się poprawnie, a programy korzystające z internetu też działają bez zarzutów.
Zastanawiam się czy jest to wina mojego komputera, złych ustawień... czy jest to problem globalny, tzn generalnie od jakiegoś czasu gry te po prostu nie działają. Przypuszczam, że to raczej coś jest nie tak ze strony mojego komputera - czy ktoś miał podobny problem lub wie jak można by to rozwiązać? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.