Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja drugiego Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja drugiego Windows 7 (/instalacja-drugiego-windows-7-7995-t)



Instalacja drugiego Windows 7 - Regss - 25.07.2010 11:07

Witam!
Operacja dla mnie prosta, jednak w moim przypadku mam obawę.
Na c: zainstalowany Win XP na d: Win7 32-bit. Zamierzam wywalić XP'ka i zainstalować na partycji c: Win7 64bit. Domyślam się, że po formacie dysku c: nie uruchomi mi się żaden system. Czy po zainstalowaniu 64bitowej wersji na c: będę mógł również uruchomić starą wersję 32bitową?
Czy większość ustawień można będzie w jakiś prosty sposób przenieść z wersji 32bitowej na 64bitową?
Pozdrawiam.


RE: Instalacja drugiego Windows 7 - bodziulla - 25.07.2010 11:17

Hej.
Już staram się rozwiać Twoje obawy. Każdy system potrzebuje swojej partycji tylko i wyłącznie. Mając na C: nowy system W7 możesz mieć bez problemu jak i również na D: możesz mieć drugi system W7. Tylko sugestia po co Tobie dwa systemy W7 w różnych architekturach?. Co do Twojego problemu możesz mieć oba systemy równolegle, ale nie możesz przenosić plików z systemu x64 do systemy x86 bo to mija się z celem i niemożnością, ale pytanie po co?. Rób instal i powodzeniaCwaniak


RE: Instalacja drugiego Windows 7 - Regss - 25.07.2010 11:30

To, że dwa systemu na różnych partycjach będą działać to wiem, pytanie brzmi raczej czy po sformatowaniu partycji c: i zainstalowaniu wersji 64bitowej bootloader będzie widział wersję 32bitową zainstalowaną na dysku d:. Wiem, że programów nie można przenosić jednak czy można przenosić ustawienia np. importując ustawienia firefoxa i thunderbirda a jeszcze trudniejsze pytanie czy można importować w jakiś sposób konfiguracje samego windows'a np. ustawienia paska szybkiego uruchamiania, menu start, konfiguracja Aero, itd...

Stary system 32bitowy, chcę zostawić na wszelki wypadek na jakiś czas gdyby z jakiegoś powodu 64bitowy mi się nie spodobał. No i będę miał większą swobodę przenoszenia różnych ustawień ze starego do nowego systemu.

Pozdrawiam.


RE: Instalacja drugiego Windows 7 - bodziulla - 25.07.2010 17:02

Jak już wyżej wspomniałem możesz bez obawy robić instalację systemu x64 na partycji C: i na pewno nie straci się Twój system x86Cwaniak


RE: Instalacja drugiego Windows 7 - Regss - 26.07.2010 21:05

(25.07.2010 17:02)bodziulla napisał(a):  Jak już wyżej wspomniałem możesz bez obawy robić instalację systemu x64 na partycji C: i na pewno nie straci się Twój system x86Cwaniak

Sformatowałem partycję c: z poziomu instalatora i zainstalowałem na niej 64bitową wersję. Jednak nie pokazuje mi się okno wyboru systemów i nie mogę uruchomić starego systemu. W msconfig.exe w zakładce rozruch widzi tylko nowy system.


RE: Instalacja drugiego Windows 7 - ihatebuffering - 26.07.2010 21:42

A więc musisz uruchomić instalator Windows 7 32 bit i użyj opcji napraw. Instalator naprawi pliki bootujące.