Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Konfiguracja sieci na komputerach z różnymi systemami - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Konfiguracja sieci na komputerach z różnymi systemami (/konfiguracja-sieci-na-komputerach-z-roznymi-systemami-7779-t)



Konfiguracja sieci na komputerach z różnymi systemami - robert77 - 14.07.2010 12:57

Witam,

Prześledziłem na forum wątki z podobnymi sytuacjami i nie znalazłem rozwiązania.
Mam sieć składającą się z trzech komputerów stacjonarnych - system Windows XP - połączonych poprzez LAN z ruterem ASUS-WL600G oraz z komputera przenośnego - system Windows Vista - połączonego poprzez WIFI. Jeden z komputerów stacjonarnych udostępnia dwie drukarki. Sieć działa bez zarzutu. Kupiłem nowy komputer przenośny z systemem Windows 7 home premium 64. Komputer łączy się z siecią poprzez WIFI (wszystkie komputery są w tej samej firmowej grupie roboczej). Internet hula bez problemu. Komputery stacjonarne oraz komputer z Vista widzą w sieci wszystkie komputery, łącznie z nowym Windows 7, nie mają jednak dostępu do plików na kompie z Windows 7. Komputer z Windows 7 widzi w sieci jedynie siebie oraz komputer z systemem Vista, nie widzi natomiast komputerów z systemem XP. Pomimo różnych kombinacji nie potrafię rozwiązać tego problemu, przez co nie mogę m.in. korzystać z drukarek. Pomóżcie proszę.


RE: Konfiguracja sieci na komputerach z różnymi systemami - robert77 - 15.07.2010 09:41

Widzę, że wszyscy wyjechali na wakacje.
Niemniej jednak cały czas liczę na pomoc Uśmiechnięty


RE: Konfiguracja sieci na komputerach z różnymi systemami - stingear - 15.07.2010 11:33

To może Ci pomóc: Udostępnianie plików i folderów w sieci