Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nazwa pliku jest nieprawidlowa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nazwa pliku jest nieprawidlowa (/nazwa-pliku-jest-nieprawidlowa-7775-t)



Nazwa pliku jest nieprawidlowa - bart131 - 14.07.2010 12:05

Witam
Mam taki strasznie uciążliwy problem. Gdy chcę zapisać np. plik tekstowy pod jakąś nazwa dajmy na to "a" lub "a.txt" wyskakuje mi błąd :

Cytat:a.txt
Nazwa pliku jest nieprawidłowa

Jak próbuje zapisać coś w paincie albo coś innego nie z notatnika wyskakuje mi :
Cytat: Brak dalszych plików

Posiadam laptopa firmy Asus k50ABseries
Windows 7 Home Premium
typ systemu:64 bity
oczywiście Windows jest oryginalny.

Prosił bym o pomoc.
Z góry dzięki.Pozdrawiam


RE: Nazwa pliku jest nieprawidlowa - ihatebuffering - 14.07.2010 13:17

Witam. Problem występuje od początku używania Win 7, czy po zainstalowaniu jakiegoś programu/gry itp ? Jeśli problem występuje od niedawna to przywróć system (w menu start wpisz Przywracanie systemu ). Jeśli masz płytę z Windowsem, to zbootuj ją i zamiast instalacji wybierz opcję Napraw. Jeśli instalator wyszuka jakieś błędy to sam powinien je naprawić. Przeskanuj też dyski antywirusem.


RE: Nazwa pliku jest nieprawidlowa - cysiek123 - 28.08.2010 21:36

Witam miałem taki sam problem tylko że jeszcze nie mogłem uruchomić programu startu the sims 3. Wszystko się zaczęło odkąd zainstalowałem darmowy antywirus avast5, po zainstalowaniu avast 5 pro problem minął. Więc mi się wydaje że to ten darmowy antywirus robił problem.

Mój komputer to ASUS k50ij Series win7 64bit


RE: Nazwa pliku jest nieprawidlowa - Szmit - 22.02.2011 17:57

Mam taki sam problem (dwa identyczne komunikaty jak u autora). Problem pojawia się np. przy zapisywaniu html, txt, albo przy próbie uruchomienia niektórych programów. Mogę najwyżej nadpisać plik (czyli powiedzmy robię na pulpicie "nowy dokument tekstowy" zmieniam rozszerzenie na html i nadpisuję). Na Pendrive jest wszystko ok.

Bawiłem się uprawnieniami, ale bez skutku. Udało mi się naprawić dysk D: poprzez zmianę własności, ale po restarcie jest to samo.

Usunięcie Avasta nie pomaga.


RE: Nazwa pliku jest nieprawidlowa - pjkkielce - 18.05.2011 09:00

Witam Państwa
U mnie jest to samo nie wiem co mam robić w brak możliwości zapisywania plików w Paincie na wszystkich partycjach wyskakuje brak plików lub błędna nazwa pliku. Microsoft się na mnie wypiął każe sobie zapłacić 130 zł za konsultacje z ich technikiem lub odsyła do asusa a tam jedyna rada to reinstalacja a laptop ma dopiero niecały miesiąc to co będzie dalej skoro teraz już wszystko się wali mój sprzęt to Asus a52f system Windows 7 home premium 64 bit . Proszę was czy jest koś w stanie mi pomóc .Poniżej w załączniku zdjęcie błędu
[attachment=2798][attachment=2798]