Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Udostępnianie na hasło - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Udostępnianie na hasło (/udostepnianie-na-haslo-7715-t)



Udostępnianie na hasło - naughtydog - 10.07.2010 20:33

Witam! Mam problem z udostępnianiem folderów/plików w win7. Otóż chciałbym, żeby odbywało się poprzez podanie loginu i hasła. Problem w tym, że nigdy mnie o to nie pyta. Oczywiście w ustawieniach jest "włącz udostępnianie na hasło" i jest stworzone konto z hasłem na komputerze. Jakieś pomysły?


RE: Udostępnianie na hasło - bodziulla - 10.07.2010 21:48

Hej.
Czyli tak masz dwa konta swoje i inne?. Pytanie dwa masz swój profil i chcesz coś udostępniać swoje pliki komuś, ale ma wpisać hasło czy chcesz po prostu, aby nikt nie mógł na innym profilu korzystać z Twoich plików/ folderów. Też nie rozumiem w jaki sposób chcesz je udostępniać tzn. sieć lub chcesz nadawać ograniczone uprawnienia na pliki:-/?


RE: Udostępnianie na hasło - naughtydog - 10.07.2010 22:44

Chodzi mi o sieć! Chcę udostępnić zasoby dla innego komputera/komputerów przy użyciu loginu i hasła (czyli nazwy użytkownika z hasłem) utworzonego u mnie na kompie, na którym są udostępnione dane. Krótko mówiąc z innego komputera wchodze w sieć wybieram komputer pyta o login/hasło, wpisuje i korzystam. Zawsze w systemach z rodziny windows funkcjonowało to tak, że miałem utworzonego usera z hasłem z wyłączoną opcją logowania lokalnego i na niego wszyscy się logowali. Tutaj jest problem bo nawet nie pyta o hasło.


RE: Udostępnianie na hasło - bodziulla - 11.07.2010 11:41

Hej.
Jak dobrze Ciebie rozumuję to w W7 jest ciut inaczej na początku gdy tworzysz grupę itd sam system podaje Tobie hasło, hasło które potem używasz do połączenia pomiędzy innymi komputerami i/lub sprzętem.


RE: Udostępnianie na hasło - naughtydog - 11.07.2010 12:35

Można zrobić tak jak mówisz z wygenerowanym przez system hasłem, ale można normalnie korzystając z "użytkownika" z hasłem. Kiedyś to mi działało wyśmienicie. Teraz doszedłem do sytuacji, że woła o hasło i login, ale mi nie wchodzi chociaż hasło jest poprawne. Albo na odmiane pisze, że komputer jest nie dostępny.

Zauważyłem teraz, że jak włączę udostępnianie z hasłem to pisze mi brak dostępu do komputera. Za każdym razem co innego... ma ktoś jakiś sprawdzony tutorial udostępniania na hasło w Win 7?