Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 - zatrzymuje się na logo Windowsa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 - zatrzymuje się na logo Windowsa (/windows-7-zatrzymuje-sie-na-logo-windowsa-7690-t)



Windows 7 - zatrzymuje się na logo Windowsa - danlipman - 09.07.2010 08:54

Witam

Napotkałem pewien problem, mianowicie przy odpalaniu komputera, proces startu Windowsa zatrzymuje się na logo. Dzień wcześniej używałem dysku zewnętrznego, który pożyczyłem od kolegi i po zakończeniu pracy i zamknięciu systemu odłączyłem dysk od komputera (tu ważne: zapomniałem go odłączyć poprzez bezpieczne usuwanie sprzętu) i oddałem koledze. Kiedy próbowałem włączyć komputer wieczorem, niestety już się nie odpalał. Taki sam problem miałem kiedyś z pendrive, ale po tym jak umiescilem go ponownie w tym samym porcie USB i uruchomiłem komputer, Windows ruszył.

Moja pytanie jest następujące:
Czy jest jakaś możliwość aby odinstalować ten dysk w jakiś możliwy sposób aby przy starcie Windows go nie szukał (bo zakładam, że tak właśnie jest)? Niestety nie mam już możliwości pożyczyć dysku po raz drugi a zdarza się, że raz na 5 razy uda mi się wejść do Windowsa, jednak wolę, żeby problem został rozwiązany

Poproszę o poradę
Dziękuję


RE: Windows 7 - zatrzymuje się na logo Windowsa - GaryFisher - 09.07.2010 09:09

Witaj,

Sprawdź sobie czy przez przypadek nie włączyłeś bootowania z pendrive'a - System będzie go szukał przy starcie.
Możesz to zrobić w BIOSie
spróbuj włożyć jakikolwiek inny pendrive i uruchom system - sprawdź czy problem nadal występuje - jeśli tak, to pisz, będziemy radzić

Kolejna sprawa, na pendrivie mogły być wirusy i sobie przeskoczyły do Ciebie

Wyciąganie z portów USB pendrive'a BEZ bezpiecznego usuwania, może utworzyć bad sectory na urządzeniu, ale nie powinno mieć to wpływu na uruchamianie.

pozdrawiam