Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany BootManager - usunięcie instalatora systemu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany BootManager - usunięcie instalatora systemu (rozwiązany) (/bootmanager-usuniecie-instalatora-systemu-rozwiazany-7665-t)



BootManager - usunięcie instalatora systemu (rozwiązany) - Masala - 08.07.2010 13:02

Witam.
Mam dość nietypowy problem. Mianowicie, kilka dni temu zainstalowałem Win 7 Pro na nowym dysku SATA. Przed tą operacją istniał już Win XP Pro na starym dysku ATA. Wykrycie dysku, instalacja itd. przebiegła bezproblemowo. Jest tylko problem przy wyborze systemu. Oprócz XP i 7 pojawia się też trzecia pozycja "Instalator systemu Windows XP Pro". Próbowałem usunąć przez MSConfig, oraz EasyBCD, jednak nie jest w ogóle wykrywany w tych programach! Mogłoby to sobie być na tej liście, ale jest to główny wybór i za każdym razem (mimo ustawienia np. 7 jako głównego systemu) to i tak BootManager się włącza i wybiera domyślnie "Instalator systemu...".
Co z tym fantem zrobić? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam i zamieszczam jeszcze wpis z EasyBCD.

Kod:
There are a total of 2 entries listed in the Vista Bootloader.
Bootloader Timeout:  40 seconds.
Default OS:  Windows 7

Entry #1

Name:   Windows XP
BCD ID:   {ntldr}
Drive:   C: \
Bootloader Path:   \ntldr

Entry #2

Name:   Windows 7
BCD ID:   {current}
Drive:   S: \
Bootloader Path:   \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:   \Windows



RE: BootManager - usunięcie instalatora systemu - bodziulla - 08.07.2010 14:49

Hej.
Czyli z tego co rozumiem chcesz tylko i wyłącznie usunąć przy uruchamianiu wpis z instalatora wxp?. A tak wsjo działa.


RE: BootManager - usunięcie instalatora systemu - Masala - 08.07.2010 15:28

Dokładnie tak. Po prostu wkurza mnie ciągłe zmienianie z tego "Instalatora..." na system. Nie licząc tego, że "Instalator..." znajduje się na tej liście i nigdzie nie jest "wykrywalny" to wszystko jest ok.


RE: BootManager - usunięcie instalatora systemu - ihatebuffering - 08.07.2010 15:44

Sprawdź na jakim dysku znajduje się ten instalator. Najpierw podłącz sam dysk z XP i sprawdź czy tam bootuje się WXP, następnie sam dysk z Win7.


RE: BootManager - usunięcie instalatora systemu - bodziulla - 08.07.2010 16:06

Ok czyli uruchom XP. Gdy uruchomisz start/ komputer prawoklik właściwości/ zakładka zaawansowane/Uruchamianie i odzyskiwanie znajduję się tam "Ustawienia". Idziesz na ustawienia po czym jest tam opcja "Edytuj". Klikasz na edycję. Otworzy się w notatniku dokument i usuwasz niewłaściwy bootloader i powinno załatwić Twój problemCwaniak


RE: BootManager - usunięcie instalatora systemu - Masala - 08.07.2010 19:33

Usunąłem wpis w boot.ini odnośnie do tego "Instalatora...", następnie usunąłem plik do którego prowadziła ścieżka podana w boot.ini i wszystko działa jak należy. Dzięki za pomoc! Cwaniak