Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach (/rozlaczanie-polaczenia-przy-dwoch-wlaczonych-komputerach-7632-t)

Strony: 1 2


Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 07.07.2010 09:41

Cześć,

problem polega na tym, że w momencie dwóch włączonych komputerów windows co chwilę gubi sieć i ponownie ją identyfikuje.
na jednym kompie jest Vista na drugim 7. jeśli jest włączony tylko jeden z komputerów wszystko gra. Ddostawcą internetu jest UPC, router to Linksys WRT54GX-v2 z firmware 2.00.20 (aktualny ze strony producenta). Próbowałem już ustalać IP dla każdego z kompów z poziomu Windowsa, jednak nie pomaga. Reset routera pomaga tylko na niedługi czas.

Czy jest możliwe, że router jest walnięty? Z góry dzięki.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - GaryFisher - 07.07.2010 10:22

Witaj,

Spróbuj ustawić inny kanał transmisji

pozdrawiam


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 07.07.2010 10:44

dzięki ale czy mógłbyś trochę dokładniej? gdzie szukać tego i jaki ustawić? jestem ciemny w te klocki
pzdr


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - HrabiaHodon - 07.07.2010 13:25

Logi, logi potrzebne logi routera. Kolega chyba ma po skrętce sieć?


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - bodziulla - 07.07.2010 13:26

Hej.
Pytanie czy łączysz się za pomocą wi-fi czy na kablu masz podłączone oba komputery?


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 07.07.2010 14:17

(07.07.2010 13:25)HrabiaHodon napisał(a):  Logi, logi potrzebne logi routera. Kolega chyba ma po skrętce sieć?

Tak po skrętce, logi proszę bardzo ale gdzie je znajdę?Uśmiechnięty

(07.07.2010 13:26)bodziulla napisał(a):  Hej.
Pytanie czy łączysz się za pomocą WiFi czy na kablu masz podłączone oba komputery?

Jeden komp tylko po kablu drugi ma podpięty kabel ale też kartę z WiFi


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - HrabiaHodon - 07.07.2010 14:19

W ustawieniach Twojego routera.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 07.07.2010 14:49

Ok, włączyłem logi, poczekam na drugiego użytkownika jak włączy sprzęt. Jak zacznie się chrzanić to wrzucę to logi.
Kwestia które? (screen)


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - House - 07.07.2010 14:58

Dla pewności daj wszystkie Cwaniak Wrzuć do notatnika i jako załącznik dodaj.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 07.07.2010 15:12

Bez DoS log (były puste).
Drugi komp włączony (czas routera) ok 15.00 i ok. 15.05 rozłączyło i zaczęła się ponowna identyfikacja.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - HrabiaHodon - 07.07.2010 16:21

Logi wydają się być bez błędów. Masz jakieś monity błędów przy rozłączaniu?


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 07.07.2010 16:27

Generalnie nie, kilkakrotnie (na chyba już kilkaset razy) pojawił się komunikat, że inny komputer w tej sieci ma ten sam nr IP.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - HrabiaHodon - 07.07.2010 16:39

Haaa! Czyli masz konflikt adresów IP w sieci LAN. W opcjach routera masz dostępną zapewne opcję permanentnego bindowania IP tj. możesz przypisać na stałe dany (konkretny) adres IP do konkretnego hosta, więc uczyń to.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 07.07.2010 16:53

A jednak, chciałem to już zrobić, nawet znalazłem jakiś manual do tego, ale w konfiguracji mojego routera ta opcja nie występuje (tam gdzie jest pokazana w manualu) albo nie mogę jej znaleźć. Czy możesz rzucić okiem na screen z pierwszego posta i podpowiedzieć gdzie to mogę znaleźć.
Jak do tej pory wpisywałem adres IP ręcznie z każdego kompa w windowsie.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - HrabiaHodon - 07.07.2010 17:10

Niestety nie znam Twojego softu. U mnie taka opcja znajduję się w opcjach DHCP/Address Reservation.

[attachment=1206]


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 07.07.2010 18:12

Niestety jedyna możliwość jaką podaje producent to wpisanie adresu IP z pozycja każdego z kompów, a to nie działa ;(
Jednak dzięki za chęci Cwaniak


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - HrabiaHodon - 08.07.2010 07:27

To przypisz dwa "skrajne" adresy IP dla obydwu hostów.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 08.07.2010 09:30

Ok, spróbuje.
I jeszcze jedno pytanie czy w powyższym przypadku (przypisania z IP z komputerów), opcja DHCP SERVER powinna być enabled czy disabled?


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - HrabiaHodon - 08.07.2010 09:32

Jeśli wpisujesz adresy IP na sztywno możesz usługę DHCP wyłączyć.


RE: Rozłączanie połączenia przy dwóch włączonych komputerach - starki - 08.07.2010 11:54

Dzięki.