Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd logowania na konto użytkownika - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Błąd logowania na konto użytkownika (/blad-logowania-na-konto-uzytkownika-7558-t)



Błąd logowania na konto użytkownika - jpl.wawa - 03.07.2010 14:32

Witam!
Komputer z oprogramowaniem Win 7 Home edition.
Problem który mnie dotknął zjawił się nagle, skrycie i bardzo boleśnie go odczuwam.
Po włączeniu komputera pojawia się ekran z ikonami użytkowników (w tym wypadku dwóch - oba konta nie były zabezpieczane hasłem). Po naciśnięciu pierwszego z użytkowników (jego ikony) następuje zalogowanie się ja jego pulpit. Gdy z tego samego poziomu ekranu logowania próbuję uruchomić drugą ikonę do logowania na drugiego użytkownika następuje krótka praca i pojawia się znowu ten sam ekran co poprzednio tylko że zamiast ikon z użytkownikami pojawia się napis że wystąpił błąd logowania użytkownika i mogę nacisnąć klawisz "ok" który przekierowuje mnie do pierwszego ekranu z ikonami 2 użytkowników. Smutny
Próba jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia kont (standardowy, administrator) kończą się pojawieniem nowego okienka z prośbą o hasło administratora (którym został drugi użytkownik - ten który jest "zablokowany", a na pewno nie zakładałem żadnych haseł dostępu). Po kliknięciu ok bez podania hasła znika okno admina i tyle... mogę to robić w kółko i w kółko.....
W trybie awaryjnym - mam dostęp do konta drugiego użytkownika ale wszelkie ingerencje w ustawienia konta (standard,admin) ograniczona jest do pojawienia się okna admina z hasłem, którego nie zakładałem.

Czy jest na to jakaś rada? czy też trzeba instalować system od nowa.... Zakłopotany


RE: Błąd logowania na konto użytkownika - Portator - 03.07.2010 16:01

Witaj.
Zamiast nowej instalacji, można przywrócić system do daty, kiedy wszystko działało.
Możesz również spróbować uporządkować konta użytkowników z poziomu pełnego administratora ( dla pewności w trybie awaryjnym ).
W menu start wpisz cmd jak się pojawi okno kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz uruchom jako administrator i dopiero wydaj polecenie:
Net user administrator /active:yes
Po zakończeniu operacji, wydaj polecenie z końcówką
/active:no aby wyłączyć konto prawdziwego administratora.
Powodzenia