Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niezidentyfikowane problemy z siecią win7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Niezidentyfikowane problemy z siecią win7 (/niezidentyfikowane-problemy-z-siecia-win7-7552-t)



Niezidentyfikowane problemy z siecią win7 - vorthess - 03.07.2010 10:40

Ok, problem jest dosyć skomplikowany, mianowicie jest coś w win7, co sprawia że mam problemy z połączeniem się.
Mam neostradę, przepuszczoną przez ruter, najpierw był to d-link, potem i tak chcialem zrobić WIFI więc kupilem TP-Linka W8901G, elegancko skonfigurowałem, niby net zaskoczył i niby działa. Dodam że wcześniej na Dlinku mialem podobny problem, lecz nie od początku, lecz po pewnym czasie po zainstalowaniu Windowsa, wiec zrobilem formacik, lecz nie pomogło - a problem jest nastepujący 75% włączeń komputera windows nie widzi jakiekolwiek internetu, tylko pokazuje żółty znaczek w pasku, w centrum konfiguracji sieci łączy się z bramą, lecz stamtąd nie ma dostępu do internetu. Na XP mojej siostry chodzi elegancko, na laptopie też. Zeby rozwiązać problem musze robić kombinacje resetowania rutera i komputera aby internet zaskoczył, czasem to trwa nawet pół godziny bo nie wiem która dokładnie operacja mi ten internet przywraca

Podsumowywując - nie mam internetu przy starcie systemu i nie wiem czemu
-Format nie pomaga
-Zmiana rutera nie pomaga
-Po resetach w końcu łapie.

Jakieś pomysły?


RE: Niezidentyfikowane problemy z siecią Windows 7 - House - 03.07.2010 10:52

Tak. Skonfiguruj poprawnie router. Bo na pewno w tym problem.
Przydatne linki:
Peb

Posiadasz jakiegoś antywirusa/zaporę ?


RE: Niezidentyfikowane problemy z siecią Windows 7 - vorthess - 03.07.2010 10:55

Ale co ja mogę tam konfigurować? Od operatora dostałem hasło, login, protokół, VPI i VCI, coś takiego, nie znam się na reszcie ustawień.


RE: Niezidentyfikowane problemy z siecią win7 - bodziulla - 03.07.2010 10:59

Hej.
Może być taka opcja, ale niekoniecznie. Spotkałem się już z Neo, że operator podał złe hasła dopiero po zadzwonieniu w czym jest problem okazało się, że było źle podane hasło za co bardzo przepraszali to odnośnie nie działającego netu (też ustawialiśmy i wszystko było ok za ich błąd osoba dostała sieć przez miesiąc za darmo). Ale być może zobacz tak jak napisał Dell w ustawieniach zapory bądź programu anty.


RE: Niezidentyfikowane problemy z siecią Windows 7 - vorthess - 03.07.2010 11:51

Jakbym miał złe hasło, to bym się na zdrowy rozum nie połączył w ogóle. Antywirusa nie mam żadnego, tylko firewall rutera i systemowy.