Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czy świeża instalacja zamiast aktualizacji będzie legalna? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Czy świeża instalacja zamiast aktualizacji będzie legalna? (/czy-swieza-instalacja-zamiast-aktualizacji-bedzie-legalna-7548-t)



Czy świeża instalacja zamiast aktualizacji będzie legalna? - gasky - 03.07.2010 00:14

Mam laptopa z partycją recovery, na której jest windows Vista. U producenta sprzętu przysługuje mi prawo do darmowej aktualizacji do 7mki.

Jednak system, który jest klonowany z partycji recovery jest branodwany i strasznie zaśmiecony przez co bardzo zamula komputer, więc pewnie po aktualizacji do siódemki będzie wogóle strasznie ciężki.

Teraz pytanie, czy dałoby się zainstalować u mnie system W7 z oryginalnej płytki z innego komputera, ale aktywować z mojego klucza? Czy będzie to legalne?

Czy zadziała klucz spod spodu laptopa (od Visty) czy po upgrejdzie dostaje się nowy klucz?

Robił ktoś z was tak kiedyś?


RE: Czy świeża instalacja zamiast aktualizacji będzie legalna? - War_3_ - 03.07.2010 01:27

Jeżeli laptop był kupiony w odpowiednim okresie i przysługuje mu prawo do aktualizacji do Sevena, zgłoś to do sprzedawcy, lub producenta laptopa, udostępni Ci zarówno nośnik, jak i klucz licencyjny do systemu.

Instalacja z innego nośnika (dopóki wersja się zgadza), z Twoim kluczem wpisanym jest oczywiście legalna.