Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System nie widzi dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: System nie widzi dysku (/system-nie-widzi-dysku-7527-t)



System nie widzi dysku - Johny Bravo - 02.07.2010 09:37

Witam serdecznie
Mam problem z dyskiem na którym jest zainstalowany Windows XP, mianowicie po podłączeniu go do komputera Windows 7 go nie widzi, w "komputer" brak tego dysku, natomiast w menadżerze urządzeń dysk jest i system nie widzi żadnego problemu.
Gdy uruchamiam przy starcie z drugiego dysku na którym jest XP, to XP wszystkie dyski widzi poprawnie. W czym jest problem?


RE: Sysytem nie widzi dysku - ihatebuffering - 02.07.2010 12:33

Witam. Rozwiązanie jest bardzo proste, w menu start wpisz Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego i zatwierdź enterem. Następnie w okienku które się pojawi szukasz tej partycji (rozpoznasz po nazwie lub rozmiarze), klikasz PPM i Zmień literę dysku i ścieżki. Przydzielasz nieużywaną literę OK i to wszystko Uśmiechnięty Partycja powinna być widoczna w Komputerze.


RE: Sysytem nie widzi dysku - Johny Bravo - 02.07.2010 14:08

Już tak próbowałem. Wszystkie opcje podświetlają się na szaro oprócz "usuń wolumin"


RE: Sysytem nie widzi dysku - Johny Bravo - 04.07.2010 11:50

Problem się rozwiązał. Po odinstalowaniu Nortona Go Back z dysku Windowsa XP, 7 go "zobaczyła"? Zastanawiam się o co chodzi, gdyż na XP mam "wrażliwe" dane, a Go Back parę razy uratował mi skórę. Czy po ponownej instalacji Go Back na XP problem się ponowi?


RE: Sysytem nie widzi dysku - bodziulla - 04.07.2010 12:14

Hej.
Użyj innego narzędzia jak możesz np:systemowego lub ParagdonDrive?
Pzdr


RE: Sysytem nie widzi dysku - ihatebuffering - 04.07.2010 13:42

Johny Bravo, a moim zdaniem to właśnie ten program zablokował dostęp do tej partycji w celu bezpieczeństwa danych Cwaniak Może gdzieś w ustawieniach tego programu da się to wszystko poustawiać.


RE: Sysytem nie widzi dysku - Johny Bravo - 05.07.2010 12:24

Dzięki wszystkim, będę walczył.