Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP (/deinstalacja-windowsa-7-a-instalacja-windowsa-xp-7498-t)



Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bonga89 - 30.06.2010 15:12

Witam

Dzisiejszego dnia postanowiłem odinstalować Windows 7 ponieważ bardzo byłem z niego nie zadowolony osobiście chcę przejść na Windowsa XP ale mam sporo problemów które zaraz opiszę jaśniej , posiadam Note booka LG F5 Express Dual , W biosie nastawiłem wszystko co jak trzeba "Boot device 1 na CD - ROM" Rozruch płyty był aczkolwiek nie czytał on instalacji Windowsa XP automatycznie ładował mi się Windows 7 , płyta była dobra ponieważ instalowałem tego samego Windowsa u kolegi na kompie. Zacząłem tak grzebać czytać na forach i majstrować że uruchomiłem program Gparted i z formatowałem tą partycję , pomyślałem że jak to zrobię to w końcu uruchomi mi się instalator Windowsa XP ale tak nie było i cały czas wyskakuje mi błąd taki jak "Bootmgr" pewnie co nie którzy go już znają proszę o pomoc co mogę zrobić by zainstalować Windowsa XP. Nastawiałem w gparted na tej partycji flagę boot ale też nie działa proszę o pomoc Zadowolony


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - ihatebuffering - 30.06.2010 15:34

Witam, proponował bym Ci ponowne nagranie Windows XP na płytę, na najwolniejszej możliwej prędkości. Możesz też spróbować instalować XP z pendriva. Jednak podejrzewam że problem może być w ustawieniach Bios-u. Pewnie masz ustawiono tryb pracy dysku Sata na AHCI, a XP bardziej "lubi" tryb IDE. Wejdź do biosu i poszukaj takiej opcji i zmień z AHCI na IDE. Napisz czy pomogło. Aha jeśli chodzi o błąd Bootmgr, jest związany z tym że usunąłeś partycję z Windows 7, a pliki rozruchu były na innej partycji i teraz plik się ładuje i nie potrafi odnaleźć plików Windows-a. Tak uważam.


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bodziulla - 30.06.2010 15:34

Hej.
Myślę, że może być opcja taka. Przejdź do biosu i w zakładce bodajże Advanced powinienieć mieć opcje włączenia trybu AHCI lub IDE. Przełącz opcje z AHCI na IDE i powinno być już po kłopocie. Jeszcze mała sugestia gdy bootuje płytę i jest "uruchom instalatora z cd lub dvd" lub coś w tym stylu naciskasz dowolny klawisz załóżmy, że "enter". Jest też inna sprawa jak masz już to ustawione być może będziesz potrzebować płyty z SP2 lub SP3.
Zobacz na razie z opcją IDE w biosie.Cwaniak
Pzdr


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bonga89 - 30.06.2010 15:44

Hehe tylko o to chodzi że ten bios nie jest za bardzo rozbudowany ;/ Nie ma takiej opcji w nim nawet , Opcja Advance ma 5 podkategorii a do tego błędu zapomniałem jeszcze dopisać "- missing".


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bodziulla - 30.06.2010 15:58

Tak jak Hate już wspomniał odnośnie zniszczyłaś część plików z systemu W7 i dlatego masz komunikat. Na pewno nie masz opcji w biosie gdzie możesz przełączyć na IDE niekoniecznie musi być w advanced wszystko zależy jaki masz bios.
Jeszcze jedna sugestia, bo coś dziwne jak wkładasz napęd do komputera. Gdy podczas uruchomienia komputera jest polecenie na górze ekranu, że masz uruchomić z płyty czy naciskasz załóżmy "enter"?
Jeszcze jedna sugestia czy sprawdzałeś czy masz wsparcie sterowników dla XP?


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bonga89 - 30.06.2010 16:05

Niema żadnego komunikatu automatycznie włącza mi sie bład Bootmgr - missing Ctrl+alt+del Zadowolony próbowałem wcześniej zreperować to windowsem 7 disc recovery to się ładowało ale nie mógł nic naprawić....
a biosie w advanced mam takie kategorie jak :

Primary IDE Master [Hard Disk]
Secondary IDE Slave [ATAPI CD-ROM]
Legacy USB Support [Enabled]
Intel ® Speed Step™ tech . [Automatic]
Wake on Lan [Disabled]
Core Multi - Processing [Enabled]

Nic więcej niema.


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bodziulla - 30.06.2010 16:10

Hm.
Może tak bo i tak nie chcesz mieć W7. Pobierz sobie Hiren`s Boot jest to zestaw narzędzi do pracy na kompie. Będą tam urządzenia do usuwania partycji. Posłuż się nimi, ale musisz usunąć partycję starą z W7 jak i również jej partycję 100MB z ustawieniami W7.


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bonga89 - 30.06.2010 16:10

A jak to sprawdzić ?Zadowolony Sora ja za cofany jestem wiesz troszkę się gubię ale cały czas tak w głowie mi siedzi że to może być wina płyty
Ale niema co usuwać bo nic nie zostało Zadowolony Wszystko co było na dysku zostało przeze mnie z formatowane Zadowolony Jeżeli coś bym miał to by zadziałał program Windows 7 disc recovery i wtedy windows by się uruchomił


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bodziulla - 30.06.2010 16:18

Tzn odnośnie tego nie wiesz jak sprawdzić w biosie ustawienie odpowiedzialne za ustawienie IDE. Tutaj nie pomogę za bardzo bo nie znam biosa. Musisz przeszukać bios i zobaczyć czy jest gdzieś w opcjach przełącznie na IDE Emulation z AHCI mode postaraj się poszukać. Może być, że to wina płyty. Niekoniecznie musi pójść u Ciebie a u kolegi tak. Jak wspomniałem może będziesz potrzebować płyty XP z SP2 lub SP3, którą możesz sobie sam zrobić jak nie masz. Hate również wspomniał, że możesz nagrać płytę na najmniejszych obrotach, bo też tak się zdarza.


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - ihatebuffering - 30.06.2010 16:20

Patrz mojego pierwszego posta ! Na 50 % to wina płyty z Win XP.


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bodziulla - 30.06.2010 16:25

Jeszcze jedno pytanie jaki masz dysk SATA czy ATA, bo XP ma ciut problemów z dyskami SATA


RE: Deinstalacja Windows 7 a instalacja Windowsa XP - bonga89 - 30.06.2010 16:26

Umiał bym to sprawdzić jak by to było w biosie a tego naprawdę nie ma , ale udało mi sie wyczytać że ustawienie IDE mam automatycznie nastawione i nie idzie tego zmienić Zadowolony Więc pozostaje ostatnia opcja , która mi sie tutaj nasuwa , jutro spróbuje tego Windowsa XP sp2 zainstalować
(30.06.2010 16:25)bodziulla napisał(a):  Jeszcze jedno pytanie jaki masz dysk SATA czy ATA, bo XP ma ciut problemów z dyskami SATA

Tego to nie powiem bo w sumie ten laptop to nie mój a mojego kolegi , poprosił mnie żebym się nim zajął hahah tak się nim zająłem że teraz będzie musiał patrzeć w domu w sufit buahahahha.