Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników (/realtek-rtl8187-nie-mozna-zainstalowac-sterownikow-746-t)



Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników - koszał - 23.07.2009 20:57

Witam serdecznie... właśnie ściągam ze strony MS 7-kę ale wiem że będę miał problem ze sterownikami do karty wifi
mianowicie takiej Realtek RTL8187 Wireless 802.11g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter
wiem to bo miałem przed kilkoma dniami win7 i nie mogłem zainstalować ich. pojawiał się komunikat że sterowniki przeznaczone są na vistę. w interencie znalazłem sterowniki ale do karty z dodatkiem oznaczenia ale to chyba inny model karty "B"
Realtek RTL8187B Wireless 802.11g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter. Teraz moje pytanie co można zrobić jeżeli te sterowniki z modelu "b" nie będą poprawnie działać? aha przy okazji mam obecnie XP jeżeli zainstaluje 7 na innej partycji to żeby ją później usunąć wystarczy sformatować partycję na której jest 7?? czy nie będę miał problemów z uruchomieniem XP po takim zabiegu??


RE: Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników - drNK - 25.07.2009 01:06

MOIM SKROMNYM ZDANIEM to co robisz na osobnej partycji na OSOBNYM SYSTEMIE nie moze w jakikolwiek sposob ze soba ingerowac... wiec ja bym byl spokojny ;] zreszta tego typu stery nie sa trudne do odinstalowania.

z tego co mi wiadomo sterowniki sa wgrywane na dysk systemowy oraz do rejestru (w obu przypadkach laduje na partycji systemowej) wiec jesli masz osobna partycje z xpekiem - masz zero problemow.


RE: Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników - koszał - 25.07.2009 11:09

(25.07.2009 01:06)drNK napisał(a):  MOIM SKROMNYM ZDANIEM to co robisz na osobnej partycji na OSOBNYM SYSTEMIE nie moze w jakikolwiek sposob ze soba ingerowac... wiec ja bym byl spokojny ;] zreszta tego typu stery nie sa trudne do odinstalowania.

z tego co mi wiadomo sterowniki sa wgrywane na dysk systemowy oraz do rejestru (w obu przypadkach laduje na partycji systemowej) wiec jesli masz osobna partycje z xpekiem - masz zero problemow.

z tym już sobie poradziłem teraz niestety kolejny problem z dziwiękiem mam go tylko na wbudowanych w laptopa głośniczkach a jak podłącze przez gniazdo słuchawkowe głośniki creative to nic nie maSmutny moja karta dziwiękowa VIA VT8237A High Definition Audio Controlle


RE: Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników - drNK - 25.07.2009 11:51

hah i tu pojawia sie moj problem ; > zapewne masz cos takiego na pasku jak "Menadżer Realtek HD Audio"

jaki to jest zestaw? 2.1? zaleznie ile masz glosnikow tak musisz ustawic:
- konfiguracje glosnika...
- w zakladce 'Efekty dźwiękowe', 'Środowisko' ustaw na 'Pokój'
i po prawej na tej belce sprawdz czy w ogole wykrywa ci ten zestawik

ale mysle ze efekty dzwiekowe ustawienie srodowiska na pokoj zalatwi sprawe


RE: Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników - slawektor - 25.07.2009 13:46

zobacz na tych Realtek 2.29 Driver są dla Windows 7 Tutaj


RE: Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników - drNK - 25.07.2009 14:05

zadne z obecnych sterownikow nie zalatwia tego w windowsie Seven... bo sam przez to przechodziem...


RE: Realtek RTL8187 - nie można zainstalować sterowników - Dzejkop - 28.07.2009 13:44

Uruchom instalator sterowników jako administrator. (PPM na instalator - Uruchom jako administrator/Run as administrattor) Dodatkowo możesz też uruchomić tryb zgodności (PPM na instalator - właściwości - zgodność - Zaznacz zgodnośc z vistą lub XP SP3)

Dodatkowo w efektach ustaw pokój.