Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sieć się rozłącza po paru minutach użytkowania komputera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Sieć się rozłącza po paru minutach użytkowania komputera (/siec-sie-rozlacza-po-paru-minutach-uzytkowania-komputera-7418-t)



Sieć się rozłącza po paru minutach użytkowania komputera - darkf - 26.06.2010 11:58

Witam,
mam problem z siecią. Problem ten występował od dawna, raz na ruski rok. Wystarczyło zresetować laptopa i problem z głowy. Wracał naprawdę rzadko. Teraz występuje za każdym razem.

Do rzeczy:
mam sieć lokalną i router bezprzewodowy.
Włączam kompa, jest internet, wszystko super, cacy.
Po paru minutach, komp zaczyna niemiłosiernie lagować. Myszka skacze, w ogóle nie chodzi płynnie.
Pada internet i już nie wraca, aż do restartu kompa. W ogóle nie widzi sieci, a na moim osiedlu jest ich kilka i zawsze widział z 5-6.
Co to jest? Nie mam żadnych śmieci na kompie, wirusów itp.

Z góry dziękuję za pomoc.


RE: Sieć się rozłącza po paru minutach użytkowania komputera - House - 26.06.2010 12:05

Zaczął bym przede wszystkim od sprawdzenia komputera dobrym antywirusem.
Ponadto przeczyścił bym rejestr jakimś CCleanerem.
To są podstawowe kroki przy tego typu sytuacjach.


RE: Sieć się rozłącza po paru minutach użytkowania komputera - darkf - 26.06.2010 12:08

CCleanera używam regularnie,
mam avasta i adaware.
Komputer jest naprawdę czysty, ja mam na nim tylko Office, chrome, program od nokii i gadu.


RE: Sieć się rozłącza po paru minutach użytkowania komputera - House - 26.06.2010 12:12

Na 2 miejscu zaktualizował bym wszystkie sterowniki.
W menadżerze zadań, sprawdź zużycie procesora, ramu i napisz.
Ponadto daj screena z start - wpisz - msconfig - zakładka uruchamianie.
Następnie sprawdź start - wszystkie programy - autostart - czy tam nic nie ma.(czasem jakiś śmieć/wirus/robak się zaplącze).
Czy działo się tak od samego początku zainstalowania Windowsa ?