Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja Windows 7 z MSDNAA - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja Windows 7 z MSDNAA (/instalacja-windows-7-z-msdnaa-7374-t)



Instalacja Windows 7 z MSDNAA - matt - 24.06.2010 08:05

Witam. Jako uczeń mam dostęp do darmowego sytemu windows msdn. Nie bardzo wiem jak go zainstalować ponieważ po pobraniu jest tylko plik obrazu. Czy mogę z tego zrobić tak aby startował normalnie z płyty?


RE: Instalacja Windows 7 z msdn - House - 24.06.2010 08:10

Nagraj na płytę używając np. nero (płyta bootowalna). Lub zainstaluj bezpośrednio z poziomu Windowsa, narzędzie MSDNAA przez które pobierałeś posiada z tego co pamiętam również i opcję instalacji.


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - matt - 24.06.2010 10:08

Dzięki, jest ok. Tylko teraz mam problem ze sterownikami. Do karty graficznej znalazłem ale nie ma do płyty głównej (Asus P5KPL-CM) tzn. są tylko nie pod Windows 7. Czy mimo tego mogę instalować ten system i troszkę starsze sterowniki?


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - House - 24.06.2010 10:14

Oczywiście, że możesz śmiało 7 instalować. Co do aktualizacji sterowników to polecam zaznajomienie się z wątkiem Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada). Dodam też, że Windows 7 powinien sam pobrać sterowniki które są mu niezbędne.

p.s. Na moim paroletnim gracie do którego nie ma nawet do Visty sterów, W7 działa bez problemów. (działał - bo teraz PC w rozsypceCwaniak )


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - matt - 24.06.2010 10:42

Program podany w wątku: "Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)" nie może połączyć się z serwerem(ale to już nie ważne).
Znalazłem sterowniki: [urln]http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=6nnVb6RBxd7PhGmt&templete=2[/urln]
ale nie mam pojęcia co tu wybrać. Możesz mi podpowiedzieć?


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - House - 24.06.2010 10:46

A jaką wersję Windows 7 posiadasz z MSDNAA ? 32 czy 64 bit ?


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - matt - 24.06.2010 11:02

Windows 7 Professional (x64)


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - House - 24.06.2010 11:05

Czyli z listy wybierasz Windows 7 64. Instalujesz to co Ci potrzeba: Od Biosu po Lan.


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - matt - 24.06.2010 11:29

To wiem, tylko np w BIOS jest 9 opcji i nie wiem dokładnie które wybrać.


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - ihatebuffering - 24.06.2010 11:36

Tą najnowszą, ale bios pozostaw na sam koniec. Najnowsza wersja to: Version 0608 . W kategorii BIOS-Utilities masz program Afudos BIOS update tool, przez niego zaktualizujesz bios. Tylko musisz być pewny stabilności kompa, bo jak Ci się zawiesi w trakcie aktualizacji albo odetną Ci prąd to twoja płyta is dead, na (90%).
Edit:
Lepiej tak jak Dell pisze.


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - House - 24.06.2010 11:36

A czy jesteś pewny, że aktualizacja BIOSu jest niezbędna ? Sprawdź czy nie posiadasz przypadkiem aktualnej wersji.
P.s. ale jeśli zajdzie potrzeba dokonania aktualizacji to wersja Version 0608 jest najnowsza.
Aktualizacji dokonuj poprzez dyskietkę/płytę bootowalną. Nie używaj narzędzi pod Windowsa do aktualizacji.


RE: Instalacja Windows 7 z MSDNAA - HrabiaHodon - 24.06.2010 14:21

Po co upgrade'ować BIOS? Wystarczą nowe sterowniki.