Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Udostępnianie drukarki dla Windows XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Udostępnianie drukarki dla Windows XP (/udostepnianie-drukarki-dla-windows-xp-7305-t)



Udostępnianie drukarki dla Windows XP - exploder - 20.06.2010 12:07

Witam. Na początku powiem iż oglądałem podobne tematy i nic to nie pomogło.
Jak w temacie mam problem z tym, że laptop z Windows XP SP3 i widzi mojej drukarki (HP LaserJet 1018) z Windows 7 Ultimate x64. Sprawdziłem czy na pewno drukarka jest udostępniona tak jak w tym ( http://windows7forum.pl/komputer-nie-widzi-w-sieci-udostepnionej-drukarki-rozwiazany-t-647.html ) temacie, wyłączyłem firewalla i dalej nie widzi. Już nie mam pomysłów.


RE: Udostępnianie drukarki dla Windows XP - stingear - 20.06.2010 12:30

Spróbuj podłączyć się do tej drukarki poprzez podanie adresu IP komputera z W7. Poprostu przy podłączaniu drukarki sieciowej wybierz IP a nie wyszukiwanie, podaj adres i powinno ją znaleźć i zainstalować bez problemów. Powodem może być także to, że sterowniki dla drukarki są zainstalowane na W7 i przeznaczone dla W7, co automatycznie nie pozwala na kompatybilność z XP. Ściągnij ze strony HP same sterowniki bez oprogramowania HP dla WinXP, to kilka MB zajmuje, wiec niewiele i zainstaluj je ale nie instaluj samej drukarki. Potem spróbuj jeszcze raz podłączyć drukarkę sieciową. Jeśli chodzi o udostępnianie drukarki z XP na W7 to nie ma problemów, bo potrafi się dopasować do starszych sterowników, ale nie do nowszych. Powodem może być także to, że sterowniki są 64 bit'owe.


RE: Udostępnianie drukarki dla Windows XP - exploder - 20.06.2010 13:12

Drukarkę udało się zainstalować wpisując ręcznie nazwę komputera (\\komputer\drukarka) i zakładając na komputerze z Windowsem 7 konto użytkownika, na które można się logować z drugiego pc'ta. Jednak znalezienie nic nie dało bo nie można drukować. Na obu komputerach mam w procesie drukowania, zadanie ze statusem "Drukuję". Sterownik o wielkości 3-4 mb zainstalowałem jednak najwyraźniej nic to nie dało.


RE: Udostępnianie drukarki dla Windows XP - stingear - 20.06.2010 13:27

Konta użytkownika nie musisz zakładać, wystarczy że podasz login i hasło z użytkownika na W7, ale jeśli nie masz hasła na kompie z W7, to nie dziw się, że są problemy ze zdalnym dostępem. Proponuję też zapoznać się z tym artykułem KLIK.


RE: Udostępnianie drukarki dla Windows XP - exploder - 20.06.2010 14:07

Pomogło. Zrobiłem to co było napisane w temacie, usunąłem konto, jeszcze raz dodałem drukarkę i wszystko działa.
Wielkie Dzięki.