Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana schematu zasilania? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Zmiana schematu zasilania? (/zmiana-schematu-zasilania-7295-t)



Zmiana schematu zasilania? - hardrock - 19.06.2010 12:50

W opcjach zasilania po instalacji systemu domyślnie jest zaznaczony plan zasilania "zrównoważony".
Czy ktoś zmieniał to ustawienie na "wysoka wydajność"? Jaki to miało wpływ na pracę systemu? Oczywiście mam na myśli zasilanie sieciowe.


RE: Zmiana schematu zasilania? - Portator - 19.06.2010 15:31

Witaj. Zmieniam ustawienia zasilania zależnie od potrzeb. ( gdy nie mam dostępu do zasilania sieciowego ).
Dotyczy to głównie zachowania ekranu. Szczerze mówiąc nie zauważyłem szczególnej reakcji systemu.
Możliwe, że taka byłaby przy zastosowaniu - zaawansowane ustawienia zasilania - Pozdrawiam.
[attachment=1132]


RE: Zmiana schematu zasilania? - House - 22.06.2010 11:57

Reakcje zauważysz w grach i innych programach wymagających maksymalnej wydajności komputera.


RE: Zmiana schematu zasilania? - stingear - 22.06.2010 17:39

Trybu maksymalnej wydajności używa się zazwyczaj mając podpięty komputer pod stałe zasilanie. Pozwala to w pełni wykorzystać możliwości procesora, grafiki i innych podzespołów. Tryb zrównoważony jest trybem domyślnym. Tryb oszczędny jest przeznaczony do pracy na baterii, co pozwala na o wiele dłuższą pracę bez stałego zasilania zewnętrznego, ale ma to w skutkach spadek wydajności procesora i innych podzespołów. Logicznie biorąc sytuację, na baterii raczej sobie nie pograsz w dobrą gierkę, raczej poprzeglądasz internet i sprawdzisz pocztę, a na stałym zasilaniu nie wykorzystywałbyś pełnych możliwości sprzętu. Tryby są przystosowane do aktualnych potrzeb.