Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Reinstalacja systemu z zachowaniem ustawień i programów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Reinstalacja systemu z zachowaniem ustawień i programów (/reinstalacja-systemu-z-zachowaniem-ustawien-i-programow-7274-t)



Reinstalacja systemu z zachowaniem ustawień i programów - KuKiii9 - 17.06.2010 18:41

Witam : )

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje coś takiego, żeby po prostu wgrać od nowa Windowsa ale zachować rzeczy które są zainstalowane?

Mam lapka i wersje jakoś jeszcze z 2009r. i czasem mnie zawodzi... zwiechy mozilli, opcja myszki zniknęła nie da się jej konfigurować, czasem wywala mi gry... Na początku było dobrze ale teraz ... no cóż... programy i czyszczenie nie pomaga.

Wstydniś


RE: Reinstalka- czyli odnowa ''biologiczna'' Windowsa - bodziulla - 17.06.2010 18:47

Hej.
Mam pytanie o jaki Tobie konkretnie system chodzi?. Pytanie dwa o jakie rzeczy Tobie chodzi co ma zostać czy mają zostać dane lub programy, które masz zainstalowane?.


RE: Reinstalacja systemu z zachowaniem ustawień i programów - ihatebuffering - 17.06.2010 18:56

Jest taka możliwość, aby to zrobić robisz tak (dotyczy to Windows 7 i Visty chyba też) :
1. Bootujesz płytę z Win 7/Vistą
2. Czekasz do wyboru "Co chcesz zrobić"
3. Wybierasz Instaluj System Windows
4. Klikasz na Uaktualnienie zamiast niestandardowa instalacje systemu.
5. Instalator systemu wgra praktycznie cały system na nowo nie usuwając przy tym programów i ustawień
6. Trwa to bardzo długo nawet do 5 godzin ale trzeba być cierpliwym.
Włożysz płytę i się połapiesz Cwaniak


RE: Reinstalacja systemu z zachowaniem ustawień i programów - KuKiii9 - 17.06.2010 19:50

E to spoko : )

Pamiętam jak instalowałem bo miałem Viste i uaktualniłem i wszystko zostało. Byłem miło zaskoczony : )
Mam nadzieję że przy naprawie też tak będzie Cwaniak

Dzięki za info : )