Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Mapa użytkowników sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Mapa użytkowników sieci (/mapa-uzytkownikow-sieci-7241-t)



Mapa użytkowników sieci - Hannibal_King - 15.06.2010 21:50

Witam.
Potrzebuję jakiś program pokazujący najlepiej graficznie mapę użytkowników sieci LAN.
Miałem coś takiego w programie Norton 360, ale po zakończeniu subskrypcji odinstalowałem program.
Ten wbudowany w Win 7 pokazuje tylko komputery z zainstalowaną siódemką.
Znacie coś wartego polecenia?


RE: Mapa użytkowników sieci - bodziulla - 15.06.2010 22:05

Hej.
Nie wiem czy będzie Ciebie to satysfakcjonować, ale mogę polecić:
1. R3X,
2. Network Inspector,
3. Network Notepad.
Pzdr


RE: Mapa użytkowników sieci - Hannibal_King - 15.06.2010 22:32

R3X jest już projektem komercyjnym i jest dla adminów operujących w naprawdę dużych sieciach, Network Inspector jest płatny, a Network Notepad to program, w którym możesz sobie narysować mapę sieci.


RE: Mapa użytkowników sieci - bodziulla - 15.06.2010 23:02

No tak masz rację z tym, ale pisałeś co można polecić. Mogłeś napisać, że chcesz np: niekomercyjny lub w coś w innym rodzaju. Czyli to ma być niekomercyjny i ma spełniać jakieś wymogi czy tylko i wyłącznie chodzi Tobie o mapkę?


RE: Mapa użytkowników sieci - stingear - 16.06.2010 07:12

Ja proponuję Netscan, wyświetli wszystkie komputery, adresy IP, a nawet adresy MAC i jest darmowy. A czemu Ci nie wyświetla komputerów z XP? Mi wyświetla normalnie. Może restart Zapory Windows coś pomoże. wyłącz ją, restart kompa i włącz ponownie.


RE: Mapa użytkowników sieci - Hannibal_King - 16.06.2010 16:49

Chodzi mi o program najlepiej darmowy, który pokazuje komputery podłączone do routera. Netscan jest stworzony dla Win XP i sa z nim problemy na siódemce. Restart zapory nie pomógł. Dalej widzę tylko kompy z Win 7.

Net Scan wer.1 działa na 7-ce, ale pokazuje tylko router i mojego kompa, nic poza tym.


RE: Mapa użytkowników sieci - HrabiaHodon - 17.06.2010 14:47

XSharez scanner