Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Po bezczynności nie ma paska zadań - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Po bezczynności nie ma paska zadań (/po-bezczynnosci-nie-ma-paska-zadan-7230-t)



Po bezczynności nie ma paska zadań - KimboSlice - 15.06.2010 09:56

Od jakiegoś czasu mam problem związany z paskiem zadań. Mianowicie bo chwilowej bezczynności (czasem jest to nawet 10 minut a czasem godzina) znika mi pasek zadań. Z racji tego, że mam włączone autoukrywanie po najechaniu kursorem myszki na dół monitora dopiero wtedy powinien się pojawić. Ale problem w tym, że nie zawsze się tak dzieje. Jedynym jak narazie skutecznym sposobem na ta "awarie" jest kombinacja ctrl+alt+delete i włączenie menadżera zadań. Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? system x86


RE: Po bezczynności nie ma paska zadań - ihatebuffering - 15.06.2010 12:11

Cytat:Od jakiegoś czasu mam problem związany z paskiem zadań.
Od jakiegoś czasu to znaczy, od instalacji jakiegoś programu czy po prostu "samo się" ? Jeśli jest to np od kilku dni to możesz przywrócić system do momentu gdy problem nie występował ( w menu start piszesz przywracanie systemu i 1 narzędzie). Sprawdź czy w tle nie działa jakiś program który może zakłócać pracę exporer.exe typu railmater, docki itp. Przeskanuj komputer antywirusem. Możesz też spróbować użyć opcji Napraw z płyty instalacyjnej Win 7, lub podmienić exporer.exe ponieważ mógł zostać uszkodzony, przydało by się też przeczyścić rejestr np AML Free registry cleaner itp.