Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu (/problem-z-polskimi-znakami-po-spolszczeniu-systemu-7205-t)



Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 13.06.2010 20:18

Witam, otóż mój problem polega na tym że po spolszczeniu systemu Windows 7 Home Premium (spolszczenie zainstalowałem według tego wątku znalezionego na tym forum i przebiegło jak w instrukcji czyli ok ) a w różnych aplikacjach , np podczas instalacji , czy odczytu plików zaczęły pokazywać się krzaczki zamiast polskich znaków! jak na obrazku poniżej! to samo zresztą podczas odczytu plików txt z polskimi znakami! Ten sam problem miałem z odtwarzaczem KMPlayer , ale tam znalazłem sposób na zmianę typu czcionki na Europejska , tutaj natomiast nie mam pojęcia gdzie w Windowsie można to zmienić? Może ktoś miał podobną sytuację i podpowie? Pozdrawiam!

[Obrazek: problemb.th.jpg]

[Obrazek: problem3.th.jpg]


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - bodziulla - 13.06.2010 20:23

Hej.
Mam pytanie skąd miałeś paczkę na spolszczenie systemu i jak to zrobiłeś?.
Pzdr
Pytanie dwa jaki masz system x32 czy x64?


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 13.06.2010 20:42

(13.06.2010 20:23)bodziulla napisał(a):  Hej.
Mam pytanie skąd miałeś paczkę na spolszczenie systemu i jak to zrobiłeś?.
Pzdr
Pytanie dwa jaki masz system x32 czy x64?


Paczkę niestety trzeba zakupić ; ) we własnym zakresie , a wersje systemu mam x64 czyli 64bitową!


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - bodziulla - 13.06.2010 20:45

Jeden plik jest odpowiedzialny za spolszczenie dwa to instrukcja i mam nadzieję, że opisana jest w sposób zrozumiały. Oto link do pobrania i już paru osobom pomogło jak w Twoim przypadku. Uważam, że po tym Twoje problemy znikną
http://www.sendspace.com/file/faefhf
Pzdr
Może dodam abyś wypakował plik "lp" na pulpit aby było łatwiej wpisać ścieżkę, ale to moja sugestia.


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 13.06.2010 21:25

(13.06.2010 20:45)bodziulla napisał(a):  Jeden plik jest odpowiedzialny za spolszczenie dwa to instrukcja i mam nadzieję, że opisana jest w sposób zrozumiały. Oto link do pobrania i już paru osobom pomogło jak w Twoim przypadku. Uważam, że po tym Twoje problemy znikną
http://www.sendspace.com/file/faefhf
Pzdr
Może dodam abyś wypakował plik "lp" na pulpit aby było łatwiej wpisać ścieżkę, ale to moja sugestia.

hmm... lp ? chyba nie musze jeszcze raz tego "spolszczac" ? bo na to chyba wyglada

ps moja wersja pliku byla lp_7600_x64


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - bodziulla - 13.06.2010 21:31

Wiesz ktoś miał podobny problem dałem swoją paczkę i problem z krzaczkami znikł. To taka moja porada odnośnie Twojego problemu.Uśmiechnięty


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 13.06.2010 21:39

(13.06.2010 21:31)bodziulla napisał(a):  Wiesz ktoś miał podobny problem dałem swoją paczke i problem z krzaczkami znikł. To taka moja porada odnośnie Twojego problemu.Uśmiechnięty

acha , no to sprobujemy , bo jak widac na obrazku ponizej , nawet w odczycie twojego pliku txt jest ten sam problem :-/

[Obrazek: problem4h.th.jpg]


ps

a to

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\

gdzie to wpisac ?


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - bodziulla - 13.06.2010 21:54

Tego nie wpisujesz tylko wchodzisz do rejestru. Start/uruchom/wpisujesz regedit i potem idziesz po nazwach HKLM itd itd aż do ostatniego klucza


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 13.06.2010 21:58

(13.06.2010 21:54)bodziulla napisał(a):  Tego nie wpisujesz tylko wchodzisz do rejestru. Start/uruchom/wpisujesz regedit i potem idziesz po nazwach HKLM itd itd aż do ostatniego klucza.

No właśnie tutaj jest zonk , trzeba najpierw uruchomić konsolę w trybie administratora. Później wpisać, nie jak w poprzednich windach regedit32.exe tylko regedt32.exe. Wpisałem to i mam jedynie w tym wpisie coś takiego jak poniżej , żadnego en-US.

[Obrazek: problem5h.th.jpg]


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - bodziulla - 13.06.2010 22:13

Może po kolei.
1. Wypakowujesz plik, który dałem na pulpit z niego wypakowujesz ( a raczej kopiujesz) na pulpit plik lp.
2. Start/uruchom/cmd a cmd uruchamiasz w trybie administratora.
3. Wpisujesz wszystko jak jest podane w pliku txt.
4. Gdy wykonasz wszystko w cmd wpisujesz w nim ostatnie polecenie exit.
5. Gdy wychodzisz z cmd wchodzisz start/uruchom/wpisujesz regedit (o ile klucza nie ma to nie musisz go usuwać).


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 13.06.2010 22:51

(13.06.2010 22:13)bodziulla napisał(a):  Może po kolei.
1. Wypakowujesz plik, który dałem na pulpit z niego wypakowujesz (a raczej kopiujesz) na pulpit plik lp.
2. Start/uruchom/cmd a cmd uruchamiasz w trybie administratora.
3. Wpisujesz wszystko jak jest podane w pliku txt.
4. Gdy wykonasz wszystko w cmd wpisujesz w nim ostatnie polecenie exit.
5. Gdy wychodzisz z cmd wchodzisz start/uruchom/wpisujesz regedit (o ile klucza nie ma to nie musisz go usuwać).


Zrobiłem dokładnie jak w instrukcji... .
W rejestrze nie miałem nic takiego... .

Niestety nadal to samo. ;(

Może szkopuł tkwi w rejestrze mimo, iż mam tam pl - PL , w kluczu tym widnieje en-US, zresztą co widać na screenie.


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - bodziulla - 13.06.2010 22:57

Wiesz co usuń oba ciągi (EN) w kluczu PL i potem restart
Wiesz co nie usuwaj.
Jeżeli wszystko zrobiłeś to powinno być bez zarzutu. Jak masz ustawione w opcjach językowych?


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 13.06.2010 23:25

(13.06.2010 22:57)bodziulla napisał(a):  Wiesz co usuń oba ciągi (EN) w kluczu PL i potem restart
.
Wiesz co nie usuwaj.
Jeżeli wszystko zrobiłeś to powinno być bez zarzutu. Jak masz ustawione w opcjach językowych?


Poniżej daję screeny całych moich ustawień językowych, może ktoś się czegoś dopatrzy?

Ps. ja to bym usunął z usługi tekstowe i języki >>> ogólne ten angielski stany zjednoczone ,
tylko najpierw wolę zapytać dla pewności, żebym czegoś nie skopał ; ).

[Obrazek: jezyk1.th.jpg]

[Obrazek: jezyk2.th.jpg]

[Obrazek: jezyk3.th.jpg]

[Obrazek: jezyk4.th.jpg]


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - bodziulla - 14.06.2010 12:34

Odnośnie ustawiń jakie masz na zdjęciach to tylko ewentualnie możesz zmienić w zakładce Format możesz ustawić na Polski (ale to dotyczy tylko i wyłącznie formatu czasu). Wszystko masz dobrze ustawione. Czyli błąd może polegać, że jest zła paczka do spolszczenia Twojej wersji systemu. Możesz podać jaką masz wersję systemu tzn jego build?.


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 14.06.2010 15:32

(14.06.2010 12:34)bodziulla napisał(a):  Odnośnie ustawiń jakie masz na zdjęciach to tylko ewentualnie możesz zmienić w zakładce Format możesz ustawić na Polski (ale to dotyczy tylko i wyłącznie formatu czasu). Wszystko masz dobrze ustawione. Czyli błąd może polegać, że jest zła paczka do spolszczenia Twojej wersji systemu. Możesz podać jaką masz wersję systemu tzn jego build?.

a gdzie to mogę sprawdzić ? Bo szczerze mówiąc pierwszy raz mam styczność z siódemką :-/
prosił bym o wersje łopatologiczną ; )


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - bodziulla - 14.06.2010 15:42

Najprościej i najszybciej jest za pomocą programu Everest. Gdy go uruchomisz będzie później podsumownie i tam będzie jaka wersja systemu.Uśmiechnięty
Lub jak dla mnie najszybciej bez instalacji programu to wpis w rejestrze.
Start/ uruchom/ wpisujesz regedit. Po czym HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop tam jest wartość PaintDesktopVersion wpisujesz 1 (restart) i masz na pulpicie wersję systemu.
Teraz pytanie, bo mnie to dziwi, że zrobiłeś jak bozia przykazała na forum i nie działa spolszczenie. Może pytanie absurdalne, ale czy masz wersję oryginalną?


RE: Problem z polskimi znakami po spolszczeniu systemu - cinek3883 - 14.06.2010 19:28

(14.06.2010 15:42)bodziulla napisał(a):  Najprościej i najszybciej jest za pomocą programu Everest. Gdy go uruchomisz będzie później podsumownie i tam będzie jaka wersja systemu.Uśmiechnięty
Lub jak dla mnie najszybciej bez instalacji programu to wpis w rejestrze.
Start/ uruchom/ wpisujesz regedit. Po czym HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop tam jest wartość PaintDesktopVersion wpisujesz 1 (restart) i masz na pulpicie wersję systemu.
Teraz pytanie, bo mnie to dziwi, że zrobiłeś jak bozia przykazała na forum i nie działa spolszczenie. Może pytanie absurdalne, ale czy masz wersję oryginalną?

Wersja ORYGINALNA 100%! Jak bym miał pirata instalować to po jaką chusteczkę instalował bym ENG ? lol
Od razu zainstalowal bym polską wersje i po sprawie bez kombinacji. Zadowolony A tak się męczę bo system jest legal!

ps.zaraz sprawdzę tą wersję.

a wiec wyskoczyła na pulpicie taka notka :

Windows 7
Kompilacja 7600

Właśnie takie spolszczenie instalowałem!
Pytanie tylko czy to po tym spolszczeniu nie zmieniło mi kompilacji właśnie na taka? hmm