Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Microsoft Windows Se7eN Ultimate - Konfiguracja - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Microsoft Windows Se7eN Ultimate - Konfiguracja (/microsoft-windows-se7en-ultimate-konfiguracja-7063-t)

Strony: 1 2 3 4 5


Microsoft Windows Se7eN Ultimate - Konfiguracja - Mario14125 - 05.06.2010 19:42

Witam...
Jestem nowy i jeszcze nie wiem jak poruszać się po forum.
Mam kilka problemów z ułożeniem mojego Microsoft Windows 7 Ultimate. Ponieważ mam kilka poważnych dla mnie problemów liczę na waszą profesjonalną pomoc. Zacznę od dźwięku oraz wyświetlania filmów. Gdy włączam muzykę, jest dobrze lecz gdy dam głośniej (60%-70%) słyszę chrzęszczenie tak jakbym miał telefon zaraz obok głośników i miałbym zaraz otrzymać SMS.

Gdy mam włączoną Mozillę Firefox jest tak samo, nie wiem jak to zmienić. Gdy chcę włączyć jakiś film z napisami, dubbingiem czy lektorem przez BESTplayera to cała ramka programu miga. Kolejny problem to ustawienie automatycznie podglądu katalogów z wyglądu Szczegółowego na Kafelkowy, mam dużo folderów i klikanie za każdym razem mnie irytuje . Jak dodać sekundy obok godziny i minuty na pasku zadań ? Bardzo proszę o pomoc co mogę zrobić aby to zmienić.

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam, Mario14125!


RE: Kilka problemów z Windows Se7eN Ultimate - obraz, dźwięk, sekundy na zegarze - War_3_ - 05.06.2010 20:32

Co do dźwięku i obrazu - zainstaluj najnowsze sterowniki i kodeki (k-lie, cccp lub podobną paczkę). W najnowszych wersjach. Odnośnie sterowników - mamy o tym poradę w stosownym dziale, o kodekach k-lite również.
Nie widziałem jeszcze sekund w pasku zadań na Windowsie 7 - może da się to zrobić.


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate. - Mario14125 - 05.06.2010 20:40

War_3_, a czy mógłbyś mi podać te sterowniki K-Lite w najnowszej wersji? Co do sterowników też prosiłbym jeśli to nie problem link do sensownego tematu Uśmiechnięty Za pomoc odwdzięczam się punktem Uśmiechnięty


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate - War_3_ - 05.06.2010 20:45

I tak nie mam repki, żeby dodać.
Porada: Porada.
Kodeki: [urln]http://www.codecguide.com[/urln]


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate - Mario14125 - 05.06.2010 20:50

War_3_, czy te kodeki mogą być? Uśmiechnięty


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate - War_3_ - 05.06.2010 20:54

Ja sam mam K-Lite i nie narzekam.


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate - slawektor - 05.06.2010 21:38

Zobacz tutaj -> [urln=http://windows7forum.pl/lite-mega-codec-pack-dla-windows-porada-t-2928.html#pid14514] K-Lite Mega Codec Pack dla Windows 7 (porada)[/urln]


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate - Mario14125 - 05.06.2010 22:34

No tak, a reszta pytań i problemów? Smutny


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate - War_3_ - 05.06.2010 22:40

90% że to kwestia sterowników: patrz moje poprzednie posty w tym temacie.


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate - bodziulla - 05.06.2010 22:46

Hej.
Mam pytanie czy po instalacji nowych kodeków typu K-Lite nadal masz szumienie dźwięku itp?. Nie dokładnie rozumiem pytania odnośnie folderów czy mógłbyś mi wytłumaczyć?. Trzy czy chodzi Tobie o ustawienie na pasku zadań zegara wraz z sekundami?


RE: Problem z konfiguracją Windows 7 Ultimate - Mario14125 - 05.06.2010 23:25

No to tak:
1. Tak, nadal mam takie dziwnie przejścia z efektem "chrzęszczenia"...
2. Chodzi mi o to aby zamienić we wszystkich wygląd folderów z "Szczegółowych" na "Kafelkowy" jakoś tak masowo, bo za każdym razem wchodzić i zmieniać jest denne...
3. Tak, obok godziny (00:00) aby były jeszcze sekundy: 23:46:18

Najgorsze jest to że jak oglądam filmy z napisami to mi tak dziwnie miga okno całe Zakłopotany
I jeszcze jak mogę zrobić cienie pod oknami w 7? :o


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - bodziulla - 05.06.2010 23:43

Czyli jak na razie zaczniemy od dźwięku. Jaką masz kartę i czy masz może do niej nowe stery czy starsze?. Może zrób sobie test programem test trwa 10- 15 min BurnIntest link (jest to wersja 30 dniowa, ale możesz wykonać test, włącz test na 100% dla dźwięku i innych typu CPU, RAM itd, bo nie wiem co masz za sprzęt)
http://www.passmark.com/download/index.htm
jeżeli nie wykona błędów to postaram się po otrzymaniu danych o które prosiłem postaram się wspomóc?
W tym czasie napiszę co i jak z zegarem i folderami. Teraz idę na dymkaZadowolony
Pzdr


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - Mario14125 - 05.06.2010 23:58

A jak mam sprawdzić jaką mam kartę dźwiękową?! Zadowolony Przepraszam za głupie pytanie ale no na prawdę nie wiem Zakłopotany

WYNIK TESTU

FAIL

[Obrazek: 35mkrgy.png]


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - bodziulla - 06.06.2010 00:06

Spoko pytaj. Żadne pytanie nie jest głupie. Jeżeli masz lapka podaj jego dokładny symbol. Jeżeli nie ( czyli stacjonarny) to możesz możesz sprawdzić programem diagnostycznym do podzespołów komputera typu AIDA, SandraLite, Everest (płatny, ma wersję trial), HWiNFO32 1.52


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - Mario14125 - 06.06.2010 00:11

Poprzedni post zaktualizowany, mam laptopa Uśmiechnięty A jak dokładnie mam to sprawdzić? Zadowolony xD


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - bodziulla - 06.06.2010 00:18

Z testu wychodzi wszystko ok oprócz napędów, bo są puste.
Na spodzie lapka powinna być naklejka z opisem jaki to komp typu np Asus Amilo 4578 lub coś w tym stylu ( teraz akurat strzeliłem z modelem)


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - Mario14125 - 06.06.2010 00:23

To jak je mogę naprawić?
Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile V5535? Zadowolony


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - bodziulla - 06.06.2010 00:32

Na dole lapka powinna być nakleja z sybolem typu np strzelam Asus Amilo 1478 B
Oks już sprawdzam, bo coś dzisiaj na forum są posty z opóźnieniemSmutny
Mam pytanie jeszcze jak długo masz sprzęt?. Czy masz nowy system bądź był zmienany i/lub ktoś Tobie go robił?Czy może masz z sklepu i już było?


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - Mario14125 - 06.06.2010 00:39

OK, dziękuje Ci bardzo za pomoc. Chcę aby dźwięk i w filmach i podczas słuchania muzyki był czysty. Nie mam sterowników do dźwięku bo na Windows7 nie znalazłem.

1-1,5 roku, system mam nowy, 2 dni temu sam zainstalowałem z XP przeszedłem na Se7eN'a Uśmiechnięty.


RE: Konfiguracja Microsoft Windows Se7eN Ultimate - bodziulla - 06.06.2010 00:43

Za chwilę będą i mam nadzieję, że ten problem będzie za nami?
Jeżeli masz czas to będą do 10 min. ... idę na dymkaZadowolony
.
Link do sterowników:
http://www.sendspace.com/file/ac57t1
na dole będzie download zatytuołowny Audio
rozpakuj/ instalka i musi być to z głowy.