Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium (/downgrade-windows-7-ultimate-do-home-premium-7001-t)



Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - sir-greg - 02.06.2010 16:59

Hej,

Mam w tej chwili darmową wersję Ultimate, chciałbym jednak zakupić Home Premium, czy jest jakaś opcja bezbolesnego przejścia na HP? Oba systemy są w 64-bitowej wersji PL. Nie znalazłem podobnego problemu, proszę o poradę bo nie chciałbym od nowa konfigurować wszystkiego :/

Pozdrawiam,


RE: Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - StoProcent - 02.06.2010 17:01

Co do systemu to zapewne będziesz całą Twoją konfigurację od nowa układał po prostu zmieni Ci się system i tyle. A jeżeli chodzi Ci o inne pliki typu filmy zdjęcia jeżeli w ogóle takiego typu downgrade jest dostępny to pozostaną. Pozdrawiam. Niech się wypowiedzą na temat takowego downgrade i ogółem o jakie konfiguracje Ci chodzi ?


RE: Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - sir-greg - 02.06.2010 17:18

(02.06.2010 17:01)StoProcent napisał(a):  Co do systemu to zapewne będziesz całą Twoją konfigurację od nowa układał po prostu zmieni Ci się system i tyle. A jeżeli chodzi Ci o inne pliki typu filmy zdjęcia jeżeli w ogóle takiego typu downgrade jest dostępny to pozostaną. Pozdrawiam. Niech się wypowiedzą na temat takowego downgrade i ogółem o jakie konfiguracje Ci chodzi ?

Trafiłem gdzieś na artykuł odnośnie upgrade do wyższej wersji Sevena i wspominano tam narzędzie "upgrade anytime", podobno bezboleśnie można przejść wyżej, a może i niżej też? Nie chce od nowa stawiać systemu bo mam kupę rzeczy fajnie poustawianych, programy, sterowniki etc. Stary już jestem Cwaniak


RE: Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - StoProcent - 02.06.2010 17:44

Co do systemu to po prostu od nowa będziesz miał formata systemu w dół - downgrade, był artykuł o downgrade ale ja nie pamiętam co i jak ale teraz też muszę zniknąć więc i tak czy owak Ci w tej w chwili nie jestem w stanie pomóc Uśmiechnięty. Czekaj za lepszymi ode mnie Zadowolony


RE: Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - Nostromo - 03.06.2010 07:23

Blokada celowo wprowadzona przez MS.
Downgrade z Ultimate do niższej wersji jest możliwe po zastosowaniu tricku w rejestrze opisanym poniżej:

1. Kliknij Start.
2. W polu wyszukiwania wpisz regedit i naciśnij Enter.
3. Przejdź do tego klucza rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE \Oprogramowanie\ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion
4. W prawym okienku kliknij EditionID i ProductName i nadaj im wartość, która odpowiada niższej Windows 7 wydanie. Oto przykład:

Windows 7 Home Premium (przejście z Windows 7 Ultimate do Windows 7 Home Premium)
EditionID: HomePremium
Nazwa produktu: Windows 7 HomePremium
5. Rozpocznij instalację Windows 7, wkładając Windows 7 Disc.
6. Teraz zaznacz Upgrade jako typ instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie.
7. Reaktywacja systemu operacyjnego.

Pomysł zaczerpnięty ze strony [urln=http://www.webtlk.com/2009/11/03/trick-to-downgrade-from-windows-7-high-editions-to-basic-editions/]www.webtlk.com[/urln].


RE: Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - sir-greg - 03.06.2010 08:51

Nie sprawdzałem w praktyce bo czekam na płytkę z HP, jak się uda dam znać. Dzięki! Uśmiechnięty


RE: Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - Nostromo - 03.06.2010 11:22

Powodzenia, czekamy Uśmiechnięty.


RE: Downgrade Windows 7 Ultimate do Home Premium - Pik5 - 05.09.2010 04:34

(03.06.2010 07:23)Nostromo napisał(a):  Downgrade z Ultimate do niższej wersji jest możliwe po zastosowaniu tricku w rejestrze opisanym poniżej:
Sztuczka działa w 100%. Uśmiechnięty
Skorzystałem przechodząc z Ultimate do Professional.

Dzięki wielkie. Uśmiechnięty