Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przygaszanie i wyłączanie ekranu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Przygaszanie i wyłączanie ekranu (/przygaszanie-i-wylaczanie-ekranu-6991-t)



Przygaszanie i wyłączanie ekranu - lukis_123 - 02.06.2010 09:57

Przestała mi działać ta funkcja automatycznego wyłączenia ekranu po określonym czasie, mam ustawione na 10 min. a ekran po tym czasie włączony jest dalej, nawet nie przygasł. I jeszcze ostatnio pojawił się problem z przechodzeniem w stan uśpienia przy zamykaniu pokrywy. Jak to naprawić?


RE: Przygaszanie i wyłączanie ekranu - StoProcent - 02.06.2010 12:58

Co do pokrywy itd. to ustawienia masz....

Opcje zasilania>>Edytowanie ustawień planu.

Tam mam kiedy ma wyłączyć ekran, jaka wydajność etc. Pokrywa też jest [jak pamiętam bo teraz mam PC] jeśli nie to odpowiedź i odpalę Toshibę i Ci odpowiem ale na 100 % pewny jestem że tam to wszystko się znajduje tzn. jak nie ewentualnie w planie to gdzieś "niedaleko" ZacieszaczZacieszacz..


W razie co to na 100 % masz te ustawienia pokrywy w opcjach zasilania.


RE: Przygaszanie i wyłączanie ekranu - lukis_123 - 02.06.2010 15:28

Wiem o tych ustawieniach, mam wszystko tak jak ma być, i dalej coś nie gra...


RE: Przygaszanie i wyłączanie ekranu - ihatebuffering - 02.06.2010 15:37

Zaktualizuj sterowniki przez Drivermaxa jeśli jest taka możliwość.


RE: Przygaszanie i wyłączanie ekranu - lukis_123 - 02.06.2010 16:03

Zaktualizowałem już wcześniej, na razie mam wszystko aktualne. Rejestr wyczyściłem programem RegDoctor. Nic nie pomaga.


RE: Przygaszanie i wyłączanie ekranu - Nostromo - 02.06.2010 21:36

Zakładam, że to zrobiłeś ale zapytam na wszelki wypadek (a nuż przeoczyłeś) czy zapisałeś zmiany po poprawkach w planie zasilania?


RE: Przygaszanie i wyłączanie ekranu - lukis_123 - 02.06.2010 22:19

Tak, zmiany zapisałem. Od czasu do czasu działa automatyczne wyłączanie ekranu, a czasami nie, zauważyłem, że ma to związek z wyłączaniem ekranu przez skrót klawiszy Fn+F7, gdy używam właśnie tego skrótu to ekran się dziwnie zachowuje, czasami gaśnie od razu a czasami po ok 30sek. i z takim samym opóźnieniem się włącza, tak jakby coś "zamulało", ale procek i ram nie obciążone więc nie wiem dlaczego tak się dzieje.


RE: Przygaszanie i wyłączanie ekranu - rokko - 03.06.2010 18:10

W zamierzchłych czasach kiedy Vista była w modzie Cwaniak trafiłem na podobny problem, gdzie winą była aplikacja NIS, która zapobiegała wygaszaniu ekranu (tak to nie pomyłka, chodzi o aplikację NIS). Proponuję na początek upewnić się, że nie ma się tego typu aplikacji, wykonaj prostą diagnostykę, powyłączaj z autostartu programy, które podejrzewasz że są sprawcą problemu, następnie restart i sprawdź sytuację czy problem ponownie wystąpi, jeżeli tak przywrócisz stare ustawienia autostartu a My zajmiemy się problemem od innej strony.