Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak zmienić rozmiar partycji? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Jak zmienić rozmiar partycji? (/jak-zmienic-rozmiar-partycji-6950-t)



Jak zmienić rozmiar partycji? - zdenko - 30.05.2010 21:14

Witam. Potrzebuje przełożyć z jednej partycji pare giga na drugą i nie wiem jak to zrobic bezpiecznie zeby nic nie stracic...
Chodzi mi o program ktory jest juz w systemie.. bo czytałem duzo o innych programach typu Partition Magic.. i nie chce ryzykowac utraty danych..
Pozdrawiam


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - bodziulla - 30.05.2010 21:21

Hej.
Mam pytanie jakie i ile masz partycji oraz jakie chcesz patycje połączyć a raczej zmienić rozmiar?.
Możesz za pomocą systemu zmniejszyć dany wolumin. System sam sobie oszacuje ile można zmniejszyć wolumin i ten zmniejszony możesz dodać do następnego woluminu.
Pzdr


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - StoProcent - 30.05.2010 21:28

Otóż to tak jak mówi kole...żanka wyżej.

Wpisz w starcie "partycj..." i w tym możesz zdziałać już wiele. Ewentualnie programem do tego stworzonym. Uśmiechnięty

Partition menager chyba czy coś takiego był używany Uśmiechnięty


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - zdenko - 30.05.2010 21:29

mam 3 partycje.. C: 50GB, D: 200GB, E: 220GB, i chciałbym przenies jeszcze ~100GB z dysku D na E
Własnie chodzi mi o program systemowy.. widziałem kiedys takie cos.. ale szukam teraz i nie moge tego znalesc..


własnie chodzi mi o program ktory napisał "StoProcent" ale nie zabardzo wiem co tam zrobic..


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - StoProcent - 30.05.2010 21:33

No to tak jak mówiłem: w starcie wpisz "partycj" i kliknij, wybierz dysk i kliknij prawym, następnie zmniejsz wolumin, później przydziel drugiemu.


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - zdenko - 30.05.2010 21:36

no tak robie do zmniejszenia wolumu... czyli zmniejszam ale potem nie moge rozszerzyc E... ale moge spowrotem D rozszerzyc... czyli mam to samo..


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - StoProcent - 30.05.2010 21:36

Czekaj coś poradzę - sprawdzę ..

PS: to ja zrobiłem tak samo jak Ty i otóż nasz Windowsik nie ma opcji powiększania partycji - co jest dziwne lub jest to gdzieś ukryte, z tego co wyczytałem i wyszukałem bo sam zmniejszyłem teraz partycję i mam 8 GB nieprzydzielone to musimy użyć jednak niestandardowego programu

"Użyj jakiegoś innego programu do zarządzania partycjami, acronis disk directora, paragona czy darmowego gparted. "
"Polecam program Partition Logic"

Który wybierzesz to nie wiem ale ja biorę pierwszy lepszy - GParted bo kiedyś go używałem, myślę iż Pomogłem Uśmiechnięty


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - bodziulla - 30.05.2010 21:40

Ten wolumin, który zmniejszyłeś następnie musisz usunąć później możesz dodać go do następnej partycji?
Jak nie wyjdzie wyślę poradnik co i jak za pomocą Partition Manager


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - zdenko - 30.05.2010 21:42

a jak go usune to mi sie nie straci??

a nawet nie moge go usunac.. moge tylko "Nowy wolumin prosty" i "Pomoc"


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - StoProcent - 30.05.2010 21:44

Wybieram tego bo najmniej waży : http://www.paragon-software.com/home/hdm-personal/download.html

hmm.. to jest nie przydzielone czyli tak jak by tego po prostu nie było i wybór co z tym zrobisz należy do Ciebie - aktualnie po prostu mam HDD mniejszy o 8.3 GB Uśmiechnięty

Użyj tego programu lub zaczekaj za mną zrobię dzisiaj to z Tobą i idę spać - najpierw ja przetestuję.

Mimo wszystko ściągam na ilość mb bo idę spać ale radzę wziąć najlepszą wersję :

http://www.paragon-software.com/home/brs/

Zobaczę jak ściągnę czy w tym "słabszym" coś do przydzielania jest a jak nie ma to poradzimy GParted.


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - bodziulla - 30.05.2010 21:45

Lub jeżeli masz już wolny wolumin to w opcjach naciśnij na ten wolny wolny wolumin "usuń". Dwa jeżeli masz Partition Manager to jest opcja merge tzn scal i tego się trzymaj?
Czy mnie rozumiesz?


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - zdenko - 30.05.2010 21:46

ok pobieram i napisz co i jak..Uśmiechnięty narazie dzieki..Uśmiechnięty
"bodziulla" zrobiłem woluma ale nie moge go usunac.. a programu "Partition Manager" nie mam..
ok czyli czekam do jutra..Uśmiechnięty


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - bodziulla - 30.05.2010 21:51

Gdy pobierzesz program będzie tam opcja "Merge" czyli scal partycje. Gdy ustawisz opcje merge potem next będziesz miał pusty wolumin oraz inne woluminy teraz zaznaczasz wolumin pusty wraz z tym, który chcesz powiększyć. Ale pamiętaj użyj merge!!


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - StoProcent - 30.05.2010 21:52

Aaa... to Ty zrobiłeś że tak powiem 3 wolumek ? Tzn masz jeden z którego wziąłeś, postawiłeś drugi i chcesz z tego wziąć na ten 3 Zacieszacz ?

Ja ściągam program, 2 minuty i zobaczę czy coś zdziałam - wtedy Ci coś powiem.
Do 11 jak dam radę zdziałać to Ci pomogę, może w razie co odezwę się na infię Uśmiechnięty...


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - bodziulla - 30.05.2010 21:55

Jeżeli nadal mnie rozumiesz dokładnie pisz a wyślę instrukcję, którą poszukam, ale zapewne nie będzie trzeba, bo ten zabieg jest intuicyjny.
Pzdr ( za ten czas idę na dymka:coolUśmiechnięty


RE: Jak zmienić rozmiar partycji? - StoProcent - 30.05.2010 22:00

Powiem tak w tym programie po tym jak nie mam przydzielonego miejsca nic się nie dowiedziałem więc obaj jesteśmy w kropce, jutro pogoogluję etc. i się odezwę bo teraz mamy problem... ZacieszaczZacieszacz. Miłej nocy.

Edit: wszystko było prócz opcji o nie przydzielonym miejscu - lub takowej nie widziałem.