Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przeniesienie Windows 7 na inny dysk - problem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Przeniesienie Windows 7 na inny dysk - problem (/przeniesienie-windows-7-na-inny-dysk-problem-695-t)



Przeniesienie Windows 7 na inny dysk - problem - bombka124 - 17.07.2009 12:03

Wielokrotnie odtwarzałem obraz partycji z Win XP i nigdy nie miałem problemu. Teraz mam pięknie działający Windows7(7229) i chciałem go przenieść na inny, większy dysk. Zrobiłem obraz partycji (Acronis), odtworzyłem go na nowym dysku i niestety "siódemka" odpala się do momentu ustawień pulpitu... w nieskończoność.
Czy komuś udało się odtworzyć partycję z WIN7?


RE: Przeniesienie Windows 7 na inny dysk - problem - MM PCe - 18.07.2009 02:02

(17.07.2009 12:03)bombka124 napisał(a):  Wielokrotnie odtwarzałem obraz partycji z Win XP i nigdy nie miałem problemu. Teraz mam pięknie działający Windows7(7229) i chciałem go przenieść na inny, większy dysk. Zrobiłem obraz partycji (Acronis), odtworzyłem go na nowym dysku i niestety "siódemka" odpala się do momentu ustawień pulpitu... w nieskończoność.
Czy komuś udało się odtworzyć partycję z Win 7?

Dałbym sobie spokój z zewnętrznymi programami.
Zrób tak:
- Utwórz backup systemu narzędziami wbudowanymi w Windows 7
- Postaw system (Win7) na partycji, na której chcesz go mieć
- Od razu przywróć go ze wcześniej utworzonego obrazu

Prawdapodobnie można też bezpośrednio w "Kopi Zapasowej/Przywracaniu" nakazać by utworzona wcześniej kopia przywrócona została na innej partycji. Pokombinuj, ale ogólnie to sprawa stosunkowo prosta. Nie pamiętam dokładnie, a nie mogę sprawdzić, bo nie mam akurat żadnej kopii - jednak robiłem to już.