Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 (/problem-z-instalacja-xp-na-istniejacym-juz-windows-7-6922-t)

Strony: 1 2


RE: Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 - ihatebuffering - 11.06.2010 15:37

Powrót do Visty odradzam, jeśli chodzi o instalację XP to zawsze może się przydać. Spróbuj mniej więcej w biosie w kategorii coś ala advance chipset configuration itp popróbować zmienić tryb działania dysków Sata z IDE na AHCI lub z Ahci na IDE itp. Możesz zrobić zdjęcie Biosu bo nie powiem Ci dokładnie, każda płyta ma inny bios.


RE: Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 - bodziulla - 11.06.2010 16:03

Mam do Ciebie pytanie czy możesz podać faktyczną nazwę płyty głównej??


RE: Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 - Lomax - 12.06.2010 19:31

Oto mój bios (sory, że tak poprzycinane, ale nie chciały mi się zmieścić. Do Visty chciałem powrócić, bo na niej gry działały, ale chciałem to zrobić w ostateczności (jestem zdesperowany). Opisywałem już mój problem na tym forum: oto i on


RE: Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 - ihatebuffering - 12.06.2010 21:33

Jeśli w "access mode" jest wybór IDE/AHCI to zmień np na IDE i spróbuj zainstalować XP.


RE: Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 - Lomax - 13.06.2010 11:57

Jest tam tylko auto i large.

Mogę to zmienić i spróbować zainstalować XP, czy lepiej tego nie tykać?
@edit:
Spróbowałem z tym large zainstalować i dalej to samo. Pomocy, odezwijcie się!
@edit:
Pomocy, co mam jeszcze zmienić w tym biosie?, liczę na was!!


RE: Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 - Lomax - 22.06.2010 13:21

Odświeżam temat
Problem nie rozwiązany, proszę o pomoc!!


RE: Problem z instalacją XP na istniejącym już Windows 7 - Genesi - 08.07.2010 20:10

Witam.
Sprawdź w biosie jaki masz dokładnie dysk twardy.
Wejdź na stronę producenta i pobierz sterowniki sata.
Dograj te pliki do płytki z XP za pomocą programu n-lite.
Musi pójść - miałem podobną walkę z laptopem HP.