Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Plik .exe otwierają się w Adobe Reader (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Plik .exe otwierają się w Adobe Reader (rozwiązany) (/plik-exe-otwieraja-sie-w-adobe-reader-rozwiazany-6653-t)

Strony: 1 2


Plik .exe otwierają się w Adobe Reader (rozwiązany) - triksi691 - 15.05.2010 22:03

Witam! Pilnie potrzebuję Waszej pomocy! Przez swoją głupotę zmieniłam w pliku .exe aby otwierał się za pomocą programu Adobe Reader, niestety teraz wszystkie programy z rozszerzeniem .exe załączają się w Adobe, nawet GG. Nie mam pojęcia co mam robić, pomóżcie ! Smutny


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - War_3_ - 15.05.2010 22:08

Przywracanie systemu o 2-3 dni do tyłu.


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - ihatebuffering - 15.05.2010 22:08

W menu start wpisz przywracanie systemu i wybierz punkt przywracania przed tym jak to to zmieniłeś . War uprzedziłeś mnie Zacieszacz


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - triksi691 - 15.05.2010 22:14

Niestety jest problem, przywracanie systemu także włącza się w Adobe


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - bartholo - 15.05.2010 22:37

Cytat:hehe tez sobie kiedys tak zrobilem i to calkiem przypadkiem nawet z wirusem nie walczylem Zadowolony

rozwiazanie jest nastepujace: opcje folderow nie ma tam pliku .exe wiec bierzesz nowy i dodajesz typ plikow .exe otwierany za pomoca 'aplikacja' (bedzie domyslnie ustawione) bierzesz ok zamykasz wszystko i nawet bez restartu wszystkie exe'ki znow beda sie normalnie odpalac a typ plikow exe ponownie zniknie z listy typow plikow Uśmiechnięty
powodzenia !
jest jeszcze mozliwosc naprawy tego poprzez rejestr..no ale najpierw trzeba by go odpalic hehe a to przeciez tez exe Zadowolony
Spróbuj może się uda.

Źródło:CentrumXP

A jak nie to musisz dać loga z HijackThis


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - izaw - 15.05.2010 22:49

Zrób kopię pliku explorer.exe i nazwij ją regedit.com
Odpal go i teraz zmień w kluczu:
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.exe
wartość domyślną na
Kod:
exefile
Powinno być po bólu.


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - triksi691 - 15.05.2010 22:56

Nic z tego nie rozumiem, włączając opcje folderów nie ma tam żadnej funkcji dodania typu plików... Smutny


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - bartholo - 15.05.2010 22:57

Sorka że nie uprzedziłem, ale działa to jedynie na XP sprawdzone.
Spróbuj sposobem kolegi wyżej, a jeśli i to nie zadziała to ściągnij HijackThis i daj loga.


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - StoProcent - 15.05.2010 22:58

A usunięcie Adobe nie pomoże ?


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - bartholo - 15.05.2010 23:02

(15.05.2010 22:58)StoProcent napisał(a):  A usunięcie Adobe nie pomoże ?

Raczej nie, gdyż "uinstal.exe" odpali się za pomocą Adobe Zacieszacz


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - Mortus - 16.05.2010 01:30

Hmm ciekawy problem miałem coś takiego kiedyś przez wirusa i odpalałem wszystkie programy przez linię poleceń a jak się nie uda linii poleceń odpalić odpal przez bat.

edit:
Kurde dopiero teraz się zastanowiłem żeby napisać bata potrzeba uruchomić exe'ka. Łap kolego zipa z batem.


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - StoProcent - 16.05.2010 11:42

Ale usunąć poprzez panel sterowania, weź w rejestrze zastosuj. A na plik exe weź kliknij prawym i może będzie otwórz za pomocą itd... nie wiem, najpierw bym próbował odinstalować Adobe później rejestr czy cofnięcie systemu.


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - triksi691 - 16.05.2010 12:04

Moglibyście podać mi instrukcje krok po kroku co mam zrobić? Nie znam się za bardzo na tych rejestrach w ogóle... Jestem w kropce.


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - StoProcent - 16.05.2010 13:10

triksi : Wejdź w ikonkę Windowsa wpisz w okienku regedit i kliknij enter. Następnie wchodzisz po kolei do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.exe i ustawiasz wartość domyślną na exefile


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - triksi691 - 16.05.2010 13:31

Regedit włącza mi się także w Adobe.


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - ihatebuffering - 16.05.2010 13:38

Ja bym proponował odpalić system Live CD i wywalić wszystkie pliki z Adobe Reader-a. Lub bootujesz płytę z Windows 7 i zamiast zainstaluj wybierasz Napraw, jeśli to nic nie pomoże to przywracasz system do wybranego punktu przywracania Cwaniak


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - triksi691 - 16.05.2010 14:34

Dziękuje za Wasze zainteresowanie moim problemem, poradziłam sobie sama Cwaniak


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - Nostromo - 16.05.2010 14:38

Zastanawiam się czy nie dałoby się naprawić twojego błędu w trybie awaryjnym, nie robiłem tego bo nie miałem takiego problemu ale "tonący się brzytwy chwyta".


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - StoProcent - 16.05.2010 14:38

Jak sobie poradziłaś ? To rozwiązanie może się przydać innym.


RE: Plik .exe otwierają się w Adobe Reader - triksi691 - 16.05.2010 22:31

http://plom.pl/domyslne-powiazania-plikow-windows-XP/ <--- Wystarczy zastosować się do instrukcji Cwaniak Bardzo proste. Na Windowsie 7 także działa. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.