Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera (/znikanie-niektorych-gadzetow-po-restarcie-komputera-6572-t)



Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera - Martinezku - 12.05.2010 20:09

Po upgrade z Visty do Windows7 przestał się uruchamiać gadżet z obciążeniem rdzeni i Ram. Gadżet pogoda uruchamiał się ale pokazywał tylko słońce i nic nie można z nim zrobić. Wywaliłem więc te gadżety i zainstalowałem odpowiednik pogody i inny miernik. Wszystko działa ok dopóki nie wyłączę kompa. Zazwyczaj wprowadzam komputer w tryb uśpienia hybrydowego ale czasami zachodzi potrzeba (aktualizacje) restartu kompa i wtedy te dwa gadżety muszę uruchamiać ręcznie.


RE: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera. - Martinezku - 17.05.2010 10:22

Nikt żadnego pomysłu nie ma?


RE: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera. - slawektor - 17.05.2010 10:43

Próbowałeś opcji Przywróć gadżety?

[Obrazek: beztytuujm.png]


RE: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera. - Martinezku - 17.05.2010 18:20

(17.05.2010 10:43)slawektor napisał(a):  Próbowałeś opcji Przywróć gadżety?

To nic nie daje. Przywraca się gadżet pogoda ale nie działa.


RE: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera - mlmFMpl - 17.05.2010 21:52

(12.05.2010 20:09)Martinezku napisał(a):  Po upgrade z Visty do Windows 7 przestał się uruchamiać gadżet z obciążeniem rdzeni i ramu, zaś gadżet pogoda uruchamiał się ale pokazywał tylko słońce i nic nie szło z nim zrobić. Wywaliłem więc te gadżety i zainstalowałem odpowiednik pogody i inny miernik. Wszystko działa ok dopóki nie wyłączę kompa. Zazwyczaj wprowadzam komputer w tryb uśpienia hybrydowego ale czasami zachodzi potrzeba (aktualizacje) restartu kompa i wtedy te dwa gadżety muszę uruchamiać ręcznie.

A te dodatkowe gadżety/odpowiedniki masz ustawione żeby uruchamiały się z systemem?
I czy to są gadżety M$ czy jakieś zewnętrzne?


RE: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera - Martinezku - 18.05.2010 16:59

(17.05.2010 21:52)mlmFMpl napisał(a):  
(12.05.2010 20:09)Martinezku napisał(a):  Po upgrade z Visty do Windows 7 przestał się uruchamiać gadżet z obciążeniem rdzeni i ramu, zaś gadżet pogoda uruchamiał się ale pokazywał tylko słońce i nic nie szło z nim zrobić. Wywaliłem więc te gadżety i zainstalowałem odpowiednik pogody i inny miernik. Wszystko działa ok dopóki nie wyłączę kompa. Zazwyczaj wprowadzam komputer w tryb uśpienia hybrydowego ale czasami zachodzi potrzeba (aktualizacje) restartu kompa i wtedy te dwa gadżety muszę uruchamiać ręcznie.

A te dodatkowe gadżety/odpowiedniki masz ustawione żeby uruchamiały się z systemem?
I czy to są gadżety M$ czy jakieś zewnętrzne?

Nie mam w nich opcji uruchamiania przy starcie. Dodatki to MSN Weather, All CPU Meter oraz Retro Flip Clock.


RE: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera - mlmFMpl - 18.05.2010 17:31

To może dodaj skróty do tych gadżetów do katalogu 'Autostart' - w menu startowym.


RE: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera - ihatebuffering - 18.05.2010 17:42

Ja proponuję Ci czystą instalację Win 7 jeśli masz oczywiście płytę, jest to lepsze rozwiązanie niż aktualizacja. Ale przed tym spróbuj przeczyścić systemowy rejest np AML Free Registry Cleaner, często to przez błędne wpisy w rejestrze dzieją się takie rzeczy Cwaniak


RE: Znikanie niektórych gadżetów po restarcie komputera - marcin2m - 06.06.2010 09:16

Mnie pomogło usunięcie folderu "Windows Sidebar" z katalogu: " C:\Users\Twoj_login\AppData\Local\Microsoft\ ", po uprzednim zamknięciu paska bocznego. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że trzeba na nowo instalować wszystkie gadgety (poza domyślnymi oczywiście).

Link do tematu na forum Microsoft Answers: LINK