Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań (/brak-ostatnio-otwieranych-lokalizacji-na-pasku-zadan-6571-t)



Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - quantic - 12.05.2010 20:06

Witam. Jakiś tydzień temu rano wstałem i odpaliłem kompa. Zauważyłem, że na pasku zadań zniknęła opcja ostatnio otwieranych lokalizacji, tzn. zawsze jak klikałem prawym klawiszem na otwarty folder na pasku zadań, to rozwijała się lista folderów, które ostatnio otwierałem. Teraz tego nie ma. jak klikam prawym klawiszem na otwarty folder (na pasku), to widać tylko 3 opcje jak na screenie poniżej. Co więcej: jeśli przypnę jakiś folder do paska i go zamknę, a następnie otworzę, to otwiera mi biblioteki.
Jak widać na screenie, opcje we właściwościach mam odpowiednie zaznaczone, poza tym nic tam nie grzebałem. Jest na to jakaś rada? pomóżcie!


Win 7 64 bit
[Obrazek: kchvk8.jpg]

EDIT:@mod:Poprawione

Rozumiem, że nikt wcześniej nie miał takiego problemu?


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań. - House - 16.05.2010 19:15

Przywróć system do dnia sprzed występowania problemu, lub:
Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Rozwiązywanie problemów


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań. - quantic - 16.05.2010 19:34

(16.05.2010 19:15)Dell napisał(a):  Przywróć system do dnia sprzed występowania problemu, lub:
Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Rozwiązywanie problemów

Mówi, że nie utworzono punktów przywracania systemu na dysku systemowym, mimo że mam tę funkcję włączoną od początku.


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - yczwał - 18.05.2010 20:44

Możesz spróbować odznaczyć te opcje, pozamykać explorera i ponownie zaznaczyć opcje te i spróbować. Jeżeli nie pomoże to zrób reset kompa. Nie gwarantuje, że się uda.


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - stingear - 18.05.2010 20:47

Spróbuj tak:
1. Wyłącz te opcje.
2. Wyloguj się i zaloguj ponownie.
3. Uruchom opcje ponownie.

Powinno zadziałać.


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - quantic - 20.05.2010 09:20

(18.05.2010 20:47)stingear napisał(a):  Spróbuj tak:
1. Wyłącz te opcje.
2. Wyloguj się i zaloguj ponownie.
3. Uruchom opcje ponownie.

Powinno zadziałać.

No niestety, zadna z powyzszych rad nie dziala.
Nie mam pojecia jak do tego doszlo i dlaczego nie moge przywrocic tej opcji. Chyba zostaje mi tylko reinstalka W7 :|


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - Nostromo - 21.05.2010 07:05

Spróbuj "złapać" ikonkę eksploratora na pasku i lekko wyciągnąć ją ponad pasek, czy teraz widzisz ostatnio otwierane?


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - quantic - 23.05.2010 18:26

(21.05.2010 07:05)Nostromo napisał(a):  Spróbuj "złapać" ikonkę eksploratora na pasku i lekko wyciągnąć ją ponad pasek, czy teraz widzisz ostatnio otwierane?

Chyba nieuważnie przeczytałeś mojego pierwszego posta. Ja nie mam problemu z tym, że nie widzę okienka, tylko z tym, że nie ma w nim ostatnio otwieranych pozycji. Okienko wygląda, tak jak na screenie z pierwszego posta.


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - Nostromo - 23.05.2010 21:26

W oknie >Dostosuj, ustaw ilość programów, które maja się pokazywać:

[Obrazek: kok77777.th.png],

daj znać czy pomogło...


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - quantic - 24.05.2010 09:28

(23.05.2010 21:26)Nostromo napisał(a):  W oknie >Dostosuj, ustaw ilość programów, które maja się pokazywać:

[Obrazek: kok77777.th.png],

daj znać czy pomogło...

Mam ustawione dokladnie tyle samo, co Ty Uśmiechnięty
Juz nie mam pomyslu na ten problem. Wszystko w ustawieniach jest ok, a opcja nie dziala.


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - kwolniak - 06.12.2010 12:05

Mam dokładnie to samo, wszystko działało OK, i ciągle działa poza tym jednym miejscem. Jest to funkcja niesamowicie przydatna. Zauważyłem też że puste mam "Ostatnie miejsca", zapewne jest to ze sobą powiązane...

Rozwiązanie:
http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/w7files/thread/6ba23784-5cba-451b-a4b5-3623ca89c41c
Post użytkownika @smanohar
Link do pliku o którym mowa na początku postu: http://www.manohar476.talktalk.net/Recent.zip

Sprawdziłem działa, u mnie bezboleśnie Uśmiechnięty


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - qba88 - 27.12.2010 15:26

Może mi ktoś wytłumaczyć tę instrukcję krok po kroku po Polsku? Bo mam problem z tymi poleceniami. Przy tej linijce z kopiowaniem wywala mi odmowa dostępu :/


RE: Brak ostatnio otwieranych lokalizacji na pasku zadań - Kris - 08.01.2011 01:13

U mnie jest tak, że jak używam program CCleaner i czyszczę komputer ze zbędnych plików, to właśnie usuwa on między innymi widok ostatnio otwieranych folderów w Eksploratorze Windows na pasku zadań.

Może i ty quantic używasz tego programu i stąd masz taki problem, że nie wyświetlają ci lokalizacje folderów.