Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Samoistny restart komputera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Samoistny restart komputera (/samoistny-restart-komputera-6459-t)



Samoistny restart komputera - angelika - 07.05.2010 10:13

Proszę o pomoc, bo ja już sama rady sobie nie dam. Wejdę na jakikolwiek program, lub stronkę z filmikiem, lub coś pobieram, komputer restartuje się i nie wiem nawet dla czego...
Nawet teraz, staram się szybko coś napisać bo się może w każdej chwili zawiesić i znowu zrestartować (chociaż on się nie zawiesza a tak jakby ktoś nacisnął reset, ale nikt tego nie robił) ... Proszę o pomoc, bo sama nie wyrobię już...


RE: Samoistny restart komputera - HrabiaHodon - 07.05.2010 10:16

Masz przy restarcie jakieś komunikaty systemowe?


RE: Samoistny restart komputera - bartholo - 07.05.2010 10:21

Jeżeli jest to Windows 7 RC lub RTM to tak będzie się robić gdyż chyba do kwietnia można system używać, później będzie się wyłączał co 2 godziny, i coraz częściej aż na samym końcu się w ogóle nie włączy.
Może to też być jakiś błąd systemowy, albo ustawione aby system się wyłączał np po 10 minutach pracy.
Może Ci ktoś zrobił psikusa? Zacieszacz


RE: Samoistny restart komputera - angelika - 07.05.2010 10:25

Przecież kupowałam legala wraz z komputerem w sklepie firmowym i mam wszystkie papiery. Wszystko mam i licencję, wszystko mam... Więc opcja z RC lub RTM odpada...
Jeżeli chodzi o komunikaty, to wszystko się tak samo włącza jak podczas zwykłego uruchomiania, no może pyta w jakim trybie włączyć komputer, bo niby źle wyłączyłam komputer podczas ostatniego uruchamniania...


RE: Samoistny restart komputera - bartholo - 07.05.2010 10:48

A może komp jest brudy i coś się przegrzewa ?
Możesz sprawdzić czy też masz plombę gwarancyjną na obudowie?


RE: Samoistny restart komputera - House - 07.05.2010 11:31

Start - wpisz: konfiguracja systemu - zakładka uruchamianie, odznacz wszystko czego nie znasz/ nie jesteś pewna.
Dodatkowo start -wszystkie programy - autostart - wywal wszystko.
Kiedyś na tym forum użytkownik miał podobny problem, rozwiązaniem było wywalenie "śmieci" z autostartu.

edit: jeśli to nie pomoże to przeskanuj komputer jakimś antywirem.
Pozdrawiam


RE: Samoistny restart komputera - PLANETKA - 07.05.2010 11:36

A jak to nie pomorze to ja bym zrobił, przywracanie systemu do ostatniego punktu a jak i to zawiedzie , to chyba czeka cię ponowne wgranie systemu to by było na tyle w tym temacie Pozdrawiam.


RE: Samoistny restart komputera - ihatebuffering - 07.05.2010 20:13

Witam Panią Cwaniak Pierwsze co bym zrobił to zaktualizował sterowniki przed Drivermaxa według tej porady KLIK , jeśli komputer będzie się resetował podczas instalowania sterowników to spróbuj zrobić to w trybie awaryjnym (podczas włączania naciskasz f8 i wybierasz z listy tryb awaryjny z obsługą sieci), skan antywirusem, sprawdzenie temperatur na procesorze, karcie graficznej, dysku twardym, chipsecie np Everestem lub speedfanem, możesz też przetestować pamięć RAM np Memtestem, dysk twardy np HDtune . Jeśli wykonasz te kroki co napisałem i to co pisali koledzy wyżej to napisz jakie są wyniki Uśmiechnięty Aha i nie reinstaluj systemu na nowo bo na pewno obejdzie się bez tego. Pozdrawiam