Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana ikon na pasku zadań - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Zmiana ikon na pasku zadań (/zmiana-ikon-na-pasku-zadan-637-t)



Zmiana ikon na pasku zadań - rhtm - 07.07.2009 01:57

Czy jest mozliwosc zmiany ikon programow przypietych do paska zadan na inna (ico, png)?

A i jeszcze jedna sprawa, ktora wynikla przed chwila... Jak to jest z obsluga ikonek png przez Wina 7? Bo probowalem przed chwila ikone skrotu zmienic na png i blad wywalilo, ze plik nie jest w formacie ico. Nie wiem czemu, ale jeszcze przed chwila dalbym sobie glowe urwac, ze poczawszy od Visty ikonki png sa obslugiwane (tak jak w kazdym szanujacym sie systemie!)...


RE: zmiana ikon na pasku zadan - lc0ne - 07.07.2009 08:43

Nie wiem czy da się zmienić ikonki bezpośrednio na pasku, ale może spróbuj zmienić ikonkę skrótu przed dodaniem do paska... A do przerobienia png na ico (który jest obsługiwany bez problemu przez Windowsy) użyj programu AveIconifier. Tutaj masz ..pobierz

[Obrazek: sshot1ii9.png]

Aveiconifier jest o tyle fajny, że przerobi png na ico dosłownie jednym pociągnięciem myszki... przeciągasz plik png w obszar png i po przerobieniu przeciągasz gotowy plik ico z obszaru ico Uśmiechnięty Teraz możesz zmieniać ikonki do woli.


RE: zmiana ikon na pasku zadan - rhtm - 07.07.2009 13:08

Cos dziwnego mi sie stalo z paskiem zadan, bo w ogole nie moge przypinac zadnych ikon. Np wybieram jakis program, zaznaczam "przypnij do paska zadan" i nic sie nie dzieje. A menu kontekstowym pokazuje, jakby ta ikona byla przypieta, bo zamiast "przypnij" jest teraz "odepnij ten program..." Tak samo przeciagniecie nie dziala. Co sie moglo walnac? Moze to byc blad wersji RC?

Do przerabiana ikon wczoraj odkrylem programik ToYcon i jestem z niego bardzo zadowolony. Tez jednym ruchem przerania png na ico (i odwrotnie) i ma do tego kilka przydatnych opcji. PolecamUśmiechnięty Do ściągnięcia [urln=http://www.crystalxp.net/galerie/en.id.1207-toycon-lefreut-launchers.htm]..tutaj[/urln]


RE: zmiana ikon na pasku zadan - lc0ne - 09.07.2009 11:00

Jeśli korzystałeś z tutorialu usunięcie strzałek ze skrótów to dlatego nie możesz przypiąć. Zapomniałem dodać, że po wykonaniu tej czynności nie będzie można przypinać ikon do paska. Muszę uaktualnić tutorial o tą informację.

Jak zmienić ikonki na pasku? Prawym na ikonę, prawym na program, właściwości, zmień ikonę Cwaniak


RE: Zmiana ikon na pasku zadań - rhtm - 09.07.2009 13:07

Aha! Wlasnie korzystalem, bo mnie te strzałeczki strasznie wkurzaly! No to wszystko jasne!