Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Chciałbym hibernację zamiast uśpienia Windows 7 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Chciałbym hibernację zamiast uśpienia Windows 7 (rozwiązany) (/chcialbym-hibernacje-zamiast-uspienia-windows-7-rozwiazany-6368-t)



Chciałbym hibernację zamiast uśpienia Windows 7 (rozwiązany) - kompi - 03.05.2010 21:44

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. .
Mam pewne pytanie. Otóż we wcześniejszym laptopie z systemem Windows XP, gdy zamykałem ekran laptopa, automatycznie komputer wprowadzał się w stan HIBERNATE.
Teraz zakupiłem nowego laptopa z Windows 7, i gdy zamykam ekran komputer wchodzi w stan Sleep.
Chciałem zapytać czy istnieje możliwość zmiany tego, by zamykając ekran, mój laptop przestał w chodzić w stan sleep, a zaczął wchodzić w stan HIBERNATE ?

Mam jeszcze jedno pytanie.
Otóż gdy zamykam laptop i jest on w stanie uśpienia ( sleep ), wystarczy jak lekko uderzę ręką w laptop czy nawet mocniej w stolik i automatycznie laptop się sam włącza. Czy to świadczy o zepsuciu komputera, czy jest to specjalny program który działa tak umyślnie by ułatwić nam korzystanie z laptopa.
Bardzo Dziękuję.


RE: Chciałbym hibernację zamiast uśpienia Windows 7. - War_3_ - 03.05.2010 22:01

Panel sterowania -> opcje zasilania -> zmienić w planach zasilania sposób przechodzenia uśpienia/hibernacji ?


RE: Chciałbym hibernację zamiast uśpienia Windows 7. - kompi - 03.05.2010 22:34

Bardzo dziękuję ci War. Wszystko działa super.
Zastanawiam się jeszcze nad drugą częścią pytania :
Mój Cytat:

Otóż gdy zamykam laptop i jest on w stanie uśpienia ( sleep ), wystarczy jak lekko uderzę ręką w laptop czy nawet mocniej w stolik i automatycznie laptop się sam włącza. Czy to świadczy o zepsuciu komputera, czy jest to specjalny program który działa tak umyślnie by ułatwić nam korzystanie z laptopa.
Bardzo Dziękuję.


RE: Chciałbym hibernację zamiast uśpienia Windows 7 - War_3_ - 03.05.2010 22:39

Moim zdaniem to po prostu wysoka czujność klawiatury/touchpada.
Tj. wystarczy mały nacisk, żeby była reakcja.

Sam mam stacjonarkę i nie wiem jak to z laptopami jest Zadowolony


RE: Chciałbym hibernację zamiast uśpienia Windows 7 - kompi - 03.05.2010 22:48

Jeszcze raz dziękuję War za pomoc. Wnioskuję zatem że zapewne nie jest to zepsucie laptopa, a tylko specjalna dodatkowa funkcja. Laptop mam sony aw, i jest nowy, zatem myślę że wszystko z nim o.k. Dziękuję.