Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Photoshop CS4 - problem z kolorami - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Photoshop CS4 - problem z kolorami (/photoshop-cs4-problem-z-kolorami-6355-t)



Photoshop CS4 - problem z kolorami - MystalurDimensh - 03.05.2010 15:40

Witam wszystkich!
Od pewnego czasu jestem użytkownikiem Windows 7. System bardzo mi się podoba i jestem zadowolony. No, prawie, otóż mam pewien problem z Adobe Photoshop CS4.
Problem polega na tym, że wszystkie kolory są w nim cieplejsze np. patrząc na biel mam wrażenie, że wpada w beż czy coś kremowego. Po sprawdzeniu 'quasi-bieli' okazuje się ona być czystą bielą [255,255,255]. Jednak po popatrzeniu na screen poniżej nadal ma się wątpliwości:
[Obrazek: 45773582.th.jpg]
Jest to zestawienie okna w PSie z białym tłem z 'białym' tłem projektu. Bez cienia wątpliwości widać, że biel jest bielsza (...) w oknie niż w tle.
Co więcej - wklejając kolejne screeny tj. screen screena widać coraz większe ocieplanie się kolorów.
Dla przykładu: robię screen jakiejś strony w przeglądarce, wklejam go do PSa, robię screen tego co właśnie wkleiłem, wklejam to, i tak parę razy. Oto co wychodzi:
[Obrazek: 81414126.th.jpg]
Problem mam tylko w Photshopie. Kolory czy też wklejanie obrazków do innych programów (MS Paint, IrfanView) jest w porządku, tak samo kolory elementów systemu czy innych programów są OK.
Problem pojawił się od razu po zainstalowaniu PSa (z miejsca zauważyłem, że paleta jest jakaś dziwna). Z początku myślałem, że mam coś nie tak z ustawieniami monitora, jednak tu jest wszystko w porządku.
Dopiero co zacząłem szukać wątków w sieci, znalazłem parę wątków z identycznym problemem na innych forach (in English), jednak nie są one rozwiązane...
Dodaję jeszcze, że mam zaktualizowane sterowniki od karty graficznej, problem nigdy nie pojawił mi się na tym samym sprzęcie z Windows XP. Może to wina aktualizacji systemowych - tylko których?
Jest to dla mnie ważne, bo nie mogę pracować w takich warunkach. Proszę o jakieś info.


RE: Photoshop CS4 - problem z kolorami - QaZo - 03.05.2010 15:44

Ściągnij Photoshopa 7.0 i zobacz czy dalej tak masz.


RE: Photoshop CS4 - problem z kolorami - MystalurDimensh - 03.05.2010 16:03

Pod ręką mam Photoshop CS2 (to jest wersja 9.0), ale jak coś to tego 7.0 też ogarnę.
(to be edited)


RE: Photoshop CS4 - problem z kolorami - QaZo - 03.05.2010 16:05

Już wiem. Ten kolor,na który ci maluje tło,jest na palecie kolorów. Zmień go.


RE: Photoshop CS4 - problem z kolorami - Popiolek - 03.05.2010 16:07

Też tak miałem wystarczy skalibrować monitor.


RE: Photoshop CS4 - problem z kolorami - MystalurDimensh - 03.05.2010 16:58

@ QaZo - To nie kwestia koloru w palecie - tam jest czysta biel [255,255,255], a kolejne odcienie szarości są szare jak być powinny [R=G=B]. Po prostu jakby były źle wyświetlane. Tylko czemu wklejony screen bieli nie jest już biały?
Poza tym, jak biorę nowy projekt i jako kolor tła wybieram biel, to tam ma być śnieżnobiała biel i koniec kropka Cwaniak
Zainstalowałem Adobe Photoshop CS2 i wyskoczył mi komunikat o problemie z monitorem i żebym go skalibrował, czyli to co mówił Popiolek.
Zaraz zobaczymy czy to coś da...

edit:

Dzięki chłopaki! Właśnie o to chodziło Zacieszacz
Kolory znowu wyświetlają się poprawnie w palecie, nawet wklejenie x kopii screenów nie rusza kolorów!
Próbowałem już dostosować kolory monitora, ale to było bez użycia narzędzia kalibracji. Z kolei nie zrobiłbym tego gdyby mi PS CS2 nie wyświetlił komunikatu by właśnie tym się zająć. Jeszcze raz dzięki Wam obu!
Wątek można zamknąć Uśmiechnięty