Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czarny ekran zamiast pulpitu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Czarny ekran zamiast pulpitu (/czarny-ekran-zamiast-pulpitu-6339-t)



Czarny ekran zamiast pulpitu - Sok0l - 03.05.2010 10:12

Nie wiem czy napisałem to w dobrym dziale. Mam taki problem bo gdy włączam komputer wszystko ładuje się ładnie tylko jak dojdzie do pokazania pulpitu to pojawia się czarny ekran i widać tylko myszkę. Proszę o pomoc.


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - House - 03.05.2010 10:34

CLICK
CLICK


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - Sok0l - 03.05.2010 10:39

Tylko jak to zainstalować jak mi się pulpit nie pojawia...
Czyli co ja mam kokretnie zrobić ?


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - House - 03.05.2010 11:01

(03.05.2010 10:39)Sok0l napisał(a):  Tylko jak to zainstalować jak mi się pulpit nie pojawia...
Czyli co ja mam kokretnie zrobić ?

Click

Z poziomu trybu awaryjnego zainstaluj, tą łatkę rejestru o której mowa w artykule.


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - Sok0l - 03.05.2010 11:25

Jak wejdę w tryb awaryjny to też mam czarny ekran tyle że w kątach napisy "tryb awaryjny"


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - House - 03.05.2010 12:34

Spróbuj jeszcze włożyć dysk startowy i użyć polecenia napraw (z poziomu instalacyjnego). Jeśli to nie pomoże to obawiam się, że trzeba będzie formatować, chyba że jakaś mądra głowa mnie poprawi Cwaniak


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - trixo - 03.05.2010 12:37

Czy te objawy masz od samego początku użytkowania Windows 7? Czy stało się to ot tak? Pytam bo nie opisałeś tego...


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - StoProcent - 03.05.2010 12:46

Miałem coś takiego , to był wirus. Może to coś typu ta łatka antypiracka etc. ale w to wątpię. Spróbuj reanimacji, przywrócenia i innych patentów. Dlatego ja zawszę wolę mieć co jakiś czas robioną kopię na dysku E i w razie co powraca mi z powrotem Uśmiechnięty


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - House - 03.05.2010 12:52

(03.05.2010 12:46)StoProcent napisał(a):  Miałem coś takiego , to był wirus.

Potwierdzam. A konkretnie malware z rodziny Daonol.


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - byq76 - 25.05.2010 19:33

Miałem podobne zdarzenie po instalacji win7; okazało się że system wykrył 2gi monitor i (w moim przypadku telewizor) i się przełączał na niego jako na główny, pomogło sklonowanie sygnału z karty graficznej na oba monitory - oczywiście ustawiać to musiałem patrząc na ekran tv; tak czy siak powodzenia.


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - bodziulla - 25.05.2010 23:58

Hej.
Jeżeli miałeś infekcję i po tym stało się czarne tło spróbuj zastosować ComboFix. Bardzo w tym pomaga i praktycznie ustawia wszystkie rzeczy ponownie jakie były przed typu tapeta itp. Być może część infekcji została??
Pzdr


RE: Czarny ekran zamiast pulpitu - andrew-jar - 26.05.2010 06:55

Witam
Najlepiej będzie jak pobierzesz HirensBoot Cd.
Uruchomisz kompa z płytki cd i z menu wybierzesz "Mini Windowsa XP", którym skopiujesz ważne dokumenty z partycji systemowej na dysk logiczny.
Potem pozostaje tak jak napisał @Dell - dysk startowy i użyć polecenia napraw.
Pozdrawiam