Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak konta administratora, brak uprawnień do instalacji (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak konta administratora, brak uprawnień do instalacji (rozwiązany) (/brak-konta-administratora-brak-uprawnien-do-instalacji-rozwiazany-5986-t)



Brak konta administratora, brak uprawnień do instalacji (rozwiązany) - pmgdansk - 15.04.2010 15:15

Dziś kupiłem laptopa (Win 7 home premium 64 bit) i po pierwszym uruchomieniu oczywiście ustawienia. No i coś źle ustawiłem bo moje konto nie jest jako administrator tylko "użytkownik standardowy" i przy każdej próbie instalacji jakiegokolwiek programu bądź przy próbie zmiany uprawnień wyskakuje okienko z kontrolą kont i chce żeby wpisać hasło administratora, problemem jest to że na administratora nie zakładałem hasła, a drugi problem to że nie ma miejsca żeby to hasło wpisać. Nie znalazłem na forum żadnej odpowiedzi na mój problem.


RE: Brak konta administratora, brak uprawnień do instalacji - Portator - 15.04.2010 16:09

Witam. Możesz oczywiście zalogować się jako prawdziwy administrator. Jednak proponuję nadać uprawnienia administracyjne dla konta użytkownika, które posiadasz. Panel sterowania, aplet konta użytkowników, przycisk zmień typ swojego konta. W nowym oknie zaznacz pozycję administrator i zatwierdź zmiany. Potem restart. Powodzenia


RE: Brak konta administratora, brak uprawnień do instalacji - pmgdansk - 15.04.2010 17:21

No niestety sposób który opisałeś nie zadziała. Ponieważ jak napisałem jest uaktywniona "kontrola kont użytkownika" i nie da się zmienić uprawnień. Ale dzięki za pomoc.

Zrobiłem to wchodząc przez tryb awaryjny i wtedy się zalogowałem na konto admina i swojemu użytkownikowi nadałem uprawnienia administratora. I teraz już wszystko działa Uśmiechnięty


RE: Brak konta administratora, brak uprawnień do instalacji - przem16325 - 18.05.2010 06:54

Uruchom-cmd jako administrator i wpisz Net user administrator /active:yes ,potem się wyloguj i powinno być konto administrator obok Twojego.