Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z ogólnym działaniem komputera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z ogólnym działaniem komputera (/problem-z-ogolnym-dzialaniem-komputera-5975-t)



Problem z ogólnym działaniem komputera - Patroll1964 - 14.04.2010 20:34

Witam wszystkich,
Mam wyjątkowo dziwny problem... Od dłuższego czasu mój komputer ma dziwne zwiechy. Może wymienię od myślników tak będzie łatwiej:
-Nie chce się w ogóle wyłączyć. Zostaje napis "Trwa wylogowywanie" i nic się nie dzieje. Kiedyś specjalnie czekałem i chyba po pół godzinie wyskoczył blue screen jakiś i zresetował się komp. Oczywiście czasem się wyłącza w kilka sekund,
-Nie czyta płyt, pendrive'ów i wszystkiego co podłącze. Reset kompa pomaga. Oczywiście jak wyżej często działa normalnie,
-Co jakiś czas się zawiesza. Albo na kilka sekund zwiecha i po minucie znowu zwiecha, albo tak sie zatnie, że nic sie nie da zrobić tylko reset pomaga. Ostatnio 3 razy pod rząd resetowałem... Dzisiaj jak grałem CoDa multi to co chwile mi się zacinało i nie dało sie grać,
-Czasem, np. jak kasuje ikonę to ciągle ona jest wyświetlana ale fizycznie jej nie ma. jak odświeżę to wszystko wraca do normy. Tak samo jak,np. chcę zmienić nazwę folderu lub pliku to muszę odświeżyć żeby się zmieniła... Przed chwilą klikałem Mój Komputer i nic się nie działo...
-Zauważyłem też, że gdy są te dziwne zwiechy to połowa procesów jest wyłączona. Tylko kilka jest.
W sumie to chyba tyle. Dodam, że robiłem przez to chyba już z 3 formaty i problem ciągle wraca po jakimś czasie.

Oryginalny Windows 7 64 bity (OEM)
AMD Athlon 7850+ 2x po 2,80 GHz
4 GB RAM
GF 9800 GT 1 GB RAM
Jeśli coś jeszcze pominąłem to pytać. Dopiszę.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam Zacieszacz


RE: Problem z ogólnym działaniem komputera - bercikk - 14.04.2010 20:40

Być może problem z napięciami. Albo pamięci mają jakieś błędy. Musiałbyś je przetestować.
Problemy z RAM mają często 'dziwne objawy'. U mnie kiedyś nie każda pisana litera pojawiała się na ekranie...


RE: Problem z ogólnym działaniem komputera - StoProcent - 14.04.2010 20:56

Może być tak że bios szwankuje . Niech ktoś z wyższym poziomem wiedzy się wypowie . Pozdrawiam.


RE: Problem z ogólnym działaniem komputera - Patroll1964 - 15.04.2010 06:47

W szkole ktoś mi mówił że problem może być z pamięcią... NODem skanowałem kompa kilka razy i nic nie znalazł. Żadnych wirów


RE: Problem z ogólnym działaniem komputera - Sewer78 - 15.04.2010 07:35

Przeskanuj pamięci jakimś memtestem .


RE: Problem z ogólnym działaniem komputera - ihatebuffering - 15.04.2010 08:08

Jak robiłeś formata to pewnie jest to uszkodzenie sprzętu i najprędzej uszkodzony RAM lub dysk twardy , może też płyta szwankuje . Przetestuj ram programem Memtest a dysk twardy np HDTune i napisz co pokazały .Możesz też pokazać błędy z podglądu zdarzeń . Możesz też spróbować przemienić RAM-y w slotach być może są nie dociśnięte itp. Sprawdź też jakie masz temperatury procesora , dysku twardego i karty graficznej np everestem .


RE: Problem z ogólnym działaniem komputera - Patroll1964 - 15.04.2010 14:27

OK zabiorę się do tego wieczorem może bo teraz muszę stronkę robić... ;/

EDIT:
Dobra na razie mam tyle. Nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem.
[Obrazek: dziennikzdarzen.th.png]

[Obrazek: stabilitytesta.png]

[Obrazek: stabilitytest1.png]

HD Tune właśnie sprawdza mi dysk. Jest w ok. połowie i na razie nic nie znalazł. Wszystkie kwadraciki zielone. Jak skończy to dopisze i jak rozkminie memtesta to również dopisze ale trochę później bo nie mam dużo czasu teraz.

EDIT:
HD Tune nic nie pokazał... Nie umiem odpalić tego memtesta z pendriva. Może ktoś mi wytłumaczy dokładnie jak to zrobić i co ustawić w Biosie?