Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? (/windows-7-spowalnia-gry-mniejsza-wydajnosc-5973-t)

Strony: 1 2 3


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 09:18

wyłączałem to wszystko już wczoraj ale nic to niepomogło.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 15.04.2010 09:56

Tylko dziwne jest to : skoro piszesz ,że masz 70/fps , to jakim cudem Ci tnie ?


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 11:28

no poważnie tnie. Ale nie tak ze ciagle. Tylko np przejdę postacią odległość jednego ekranu i przytnie i tak ciągle. czasami jak mam dużo ludzi bądz potworów na ekranie to tnie czesciej.

P.S A jest możliwość by zainstalować sobie XP na innej partycji i by przy starcie systemu zawsze włączał się Windows 7 i dopiero potem miałbym możliwość przełączenia na XP?
W sensie by zainstalowac Windowsa XP jako drugiego na innej partcji tylko dla tej gry. Czyli przy normalnym uzytkowaniu chcialbym 7 a jak bym miał chęć zagrac to wtedy na XP przełączać i grac na XP. Da rade coś takiego uczynić?

Słyszałem o Trybie XP w Windowsie 7 oraz o wirtualnej maszynie o ile to nie to samo. Ale nie mam pojęcia jak to zrobić.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - ihatebuffering - 15.04.2010 16:57

Jeśli masz 70 fps a Ci tnie to najprawdopodobniej tak zwane lagi Zacieszacz A nie masz przypadkiem pingów 999 itp ? A tu masz o trybie win XP , wystarczy pobrać 2 instalatory i zainstalować http://windows7forum.pl/tajna-bron-windows-7-tryb-XP-mode-tutorial-t-1413.html


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 15.04.2010 17:18

Jak się okaże ,że gra przez neta i o tym nie wspomniał to leże i kwicze.
P.S. Lagi mogą być również sprzętowe


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - ihatebuffering - 15.04.2010 17:26

stepien26 a gry MMO jak kolega wspmniał na początku to na single player tak ? Sory ale co to przetestowania gry to odpada bo to pewnie zwykła Tibia jest a tego syfu na kompie nie zainstaluję , obstawiam że gra jest niekompatybilna z Win 7 i jak tryby zgodności nie pomogą to nic nie zrobisz .


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 19:29

Wspominałem 2 razy ze gra wymaga stalego polaczenia z netem. Pingi mam 50-120 wiec nie tragicznie. A lagi sa napewno sprzętowe bo mam starego laptopa na ktorym XP SP3 jest i chodzi w miare plynniej gra. Sprobuje z tym Trybem XP tyle ze z tymjuz na wstepie mam problem.. sciagnąłem pierwszy pliczek instaluje i ... "nie mozna zainstalowac aktualizacji"


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 15.04.2010 19:33

Różnie rozumiane jest ciągłe połączenie z internetem. Cwaniak
1. Posiadasz jakieś antywirusy ? jak tak to dodaj grę do strefy zaufanych/ wyłącz pobieranie aktualizacji na czas grania.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 19:42

tak zrobilem. Lekka poprawa.


Wygląda na to, że Microsoft usunął plik z obrazem maszyny wirtualnej z serwerów i nie jest on już dostępny do pobrania. Być może pojawi się on w ciągu najbliższych dni lub też była to przypadkowa publikacja. - dobreprogramy.pl

Porobione z trybem XP...


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 15.04.2010 19:47

Jeśli jest poprawa to brnijmy dalej w tym kierunku, dla testu wyłącz antywira+zapore i odpal giercownie.
Jak to sprawi ze lagi znikną, wtedy ustawimy odpowiednio Twoją ochronę


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 20:02

Wyłączylem calkiem anty wirusa (nod32) wylaczylem calkiem zaporę i sytuacja wyglada tak : FPS ~50 Ping 60 Lagi masakryczne. Wygląda to na zwykłe lagi przez neta. No ale ja nigdy takich nie miałem poza tym ping jest ładny. Czuję że to wina jakiegos procesora czy ram. Proca mam bardzo słabego jak na taki system chyba.. Tylko nie wiem dlaczego inne o wiele wiecej wymagajace gry chodzą pięknie aż miło.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 15.04.2010 20:05

To nie wina procesora, to wina połączenia (skoro inne gry chodzą lepiej), windosowska zapora wyłączona ?


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 20:18

tak wylaczona. To wygląda tak jak by obraz nie nadążał się przesuwać... Powinien się przesuwac plynnie a przesuwa się jakby cos go trzymalo. przesuwa się jakby trochę za pozno ułamki sekundy ale to jest bardzo odczuwalne. Ale polączenie jest raczej dobre skoro na laptopie to w miarę ładnie i plynnie chodzi a przeciez on przez WiFi się łączy. A PC czyli ten na ktorym mam Windows 7 jest podlaczony na stale kablem. a Laptop posiada procka 1GHz 512 Ramu i karte 16MB grafiki.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - ihatebuffering - 15.04.2010 20:43

Ta gra nie jest przeznaczona na Win 7 i tyle , chyba nic nie wykombinujesz , uruchamiałeś tą grę jako administrator ? Próbowałeś trybów zgodności , jak coś to PPM na ikonce zakładka zgodność i tam próbuj wszystkich możliwych możliwości i zaznacz uruchom jako administrator , wyłącz aero .


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 21:17

Przy trybie zgodności z Windowsem 98 jest MINIMALNA różńica. A czy problemu nie rozwiązałaby instalacja Windowsa XP jako drugiego i graniu w grę właśnie na tym drugim windowsie? No chyba ze to w Seven tez nie mozliwe..


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - ihatebuffering - 15.04.2010 21:37

Nie wiem czy by rozwiązała jasnowidzem nie jestem ale pewnie tak jak na XP Ci wcześniej działało , tylko sobie poczytaj na naszym forum jak instalować XP obok już istniejącego Sevena bo troszkę to uciążliwe .


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 21:41

a Czy tzw. XP Mode w Windows 7 to to samo?

Edit: Wreszcie po wielu próbach udało mi się sciągnąć plik XP Mode ze strony Microsoftu. Sprobuję z tym skoro mówisz że gra niekompatybilna z 7 to powinno działać w tym trybie. Z tego co czytałem jest to własnie po to by odpalać programy nie w pełni lub wogóle nie kompatybilne z Windowsem Seven


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - ihatebuffering - 15.04.2010 21:43

Nie , XP Mode to wirtualna maszyna na której jest "postawiony" windows XP Sp 3 ale to nie jest to samo co normalnie zainstalowany system (obciąża bardzo procesor ) . Ja bym jeszcze spróbował tego XP mode pobrać z innego źródła czy coś .


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 22:12

Czyli co jest lepsze? XP Mode czy zainstalowac XP jako drugi windows obok 7 albo na innej partycji

P.S XP Mode już się pobiera.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - ihatebuffering - 16.04.2010 05:50

Nic nie jest lepsze to 2 różne rzeczy , XP mode byłby dobrym rozwiązaniem w tym przypadku , on jest właśnie dla takich pojedynczych przypadków .