Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? (/windows-7-spowalnia-gry-mniejsza-wydajnosc-5973-t)

Strony: 1 2 3


Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 14.04.2010 19:15

Witam. Posiadam Windows 7 Ultimate. Wcześniej miałem XP Sp3. Wiem, że mój sprzęt jest troszkę za słaby na tego Windowsa ale mam tylko jeden mały problem z nim. Otóż lubię grać w gry MMORPG, Wcześniej chodziły mi bez problemowo a po instalacji 7 dziwnie klatkują. Nie chodzi tu o to że gra ma za duże wymagania bo gra nie ma praktycznie wymagań. Nawet nie jest w 3D... Posiadam najnowsze sterowniki ATI Catalytyst pobrane ze strony producenta oraz zainstalowany Dircetx9.0c. Nie wiem w czym problem że gra 2D strasznie mi klatkuje;/

Przy włączonym "gadżecie" Wskaznik CPU i RAM zuzycie CPU mam ciągle w granicach 80-100% a ram 40-60%

Mój sprzęt to:
Proc 1,8GHz Sempron
1GB Ram DDR
karta graf ATI Radeon 9600 256bit/256mb
Reszta chyba nie istotna.

Może wystarczy coś wyłączyć bądż doinstalować? Z ogólnej szybkosći pracy systemu jestem zadowolony. Pozdrawiam.


RE: Windows 7 Spowalnia Gry? - House - 14.04.2010 19:40

Spróbuj wyłączyć wszystkie zbędne programy z traya.


RE: Windows 7 Spowalnia Gry? - CmK1990 - 14.04.2010 19:47

jak je wyłączyć?


RE: Windows 7 Spowalnia Gry? - House - 14.04.2010 19:50

Tutorial :
prawy przycisk myszy na program (po prawej stronie paska) i zakończ/zamknij


p.s. w jaka giercownie grasz ? może wymagań sprzętowych nie spełniasz.


RE: Windows 7 Spowalnia Gry? - CmK1990 - 14.04.2010 19:59

hmm. Nie wiem dlaczego ale nie widze żadnego programu po prawej stronie paska.
Gra jak już wspomniałem nie posiada praktycznie żadnych wymagan poza tym by byla karta graficzna. Grałem w nią już na starym sprzęcie a tam posiadałem grafikę 8mb i 256ram;]. Cięzko mi uwieżyć w to że to wina małej ilości ramu gdyż gra np Far Cry działa bardzo dobrze. A ma już dosyć duże wymagania. To samo z GTA San Andreas. Działa bez zarzutu.

EDIT: I to nawet na dość dobrych detalach i rozdzielczości.


RE: Windows 7 Spowalnia Gry? - House - 14.04.2010 20:04

Tutorial v2( z upgradem)
po prawej stronie, masz taką symboliczna strzałkę do góry ( a właściwie trójkącik ) kliknij i tam usuń zbędne programy (o ile takie masz uruchomione).


RE: Windows 7 Spowalnia Gry? - CmK1990 - 14.04.2010 20:12

Miałem uruchomionego tylko Agenta Winampa. No i jeszcze posiadam tam ikonke Realteka od karty dżwiękowej, Głośność komputera, Ikonke od połączenia z internetem oraz Ikonkę "flagę" by rozwiązać problem.

W tej grze ciągle jest wymagane Połączenie z internetem. Wydaje mi się że chodzi o FPS czy jakoś tak to śię pisało. Nie wiem jak to zwiększyć dla tej gry. Poza tym Słyszałem że może naprawić taki problem uruchomienie gry w Trybie zgodności z XP. Ale nie wiem jak to zrobić.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 14.04.2010 20:44

FPS - Frame per second / klatki na sekundę

Aby uruchomić w trybie zgodności ( prawoklik na ikonkę exe gry - rozwiąż problemy ze zgodnością) - ale to raczej nie problem.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - xardas89 - 14.04.2010 20:50

A może wystarczy zmniejszyć wymagania w grze, zmniejszyć rozdziałkę? Pogrzeb w ustawieniach gry, moze to pomoże.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 14.04.2010 21:03

(14.04.2010 20:50)xardas89 napisał(a):  A może wystarczy zmniejszyć wymagania w grze, zmniejszyć rozdziałkę? Pogrzeb w ustawieniach gry, moze to pomoże.

Próbowałem. Jest możliwość odpalenia z Directx 5 ale wtedy tez klatkuje jeszcze bardziej wręcz. Próbowałem na różnych rozdziałkach z róznymi bitami to samo.



jest również możliwość odpalenia gry przez OpenGL ale wtedy to już masakrycznie klatkuje. a FPS wtedy wynosi około 4-6


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - xardas89 - 14.04.2010 21:11

Instalowałeś directx 9? Jak nie to zainstaluj i spróbuj odpalić grę.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - StoProcent - 14.04.2010 21:15

Odpal program do podkręcania karty graficznej ATI - http://cid-a50350ea7a969f0c.skydrive.live.com/self.aspx/ATI%20Tray%20Tools%20builds/1-6-9-1472/attsetup.exe , może trochę podciągnie sprzęt , wprowadzisz jakieś zmiany , no ale przecież tu 2D a tu 3D ... Może jakieś ustawienia , możliwe że Ci siada karta graficzna Uśmiechnięty. Grafa się nie grzeje ? Mój kolega miał tak że jak miał upapraną kartę to mu pokazywała różne rzeczy i nie działała poprawnie.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 14.04.2010 21:22

directx 9.0c instalowalem zaraz po formacie czyli wczoraj. Karta się nie grzeje pracuje normalnie. Dałem na ikonke prawym/własciwosci/zgodnosc i zaznaczylem opcje "wylacz kompozycję pulpitu" po odpaleniu giergi są jakies minimalne rezultaty a FPS wynosi wtedy 70


Co do tego programu to nie znam się na nim a nie chcę spalić czegokolwiek


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 14.04.2010 21:27

A to mało ?

Nic nie podkręcaj, skoro gra ma wymagania jak saper.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - xardas89 - 14.04.2010 21:47

Wydaje mi się, że powinieneś dołożyć giga ramu. Windows7 ma wyższe wymagania od XP (niewiele, ale wyższe). Może akurat na Twoim kompie wariować.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 14.04.2010 22:23

Po co ? Skoro piszę że ram wykorzystany w połowie a na grę trzeba parę MB, w sumie racja Cwaniak najlepiej kupić od razu nowego PCta .


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - ihatebuffering - 15.04.2010 08:20

A więc tak , jaka to jest gra ? Podasz tytuł przetestuję u siebie , spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności od XP wzwyż (próbuj wszystkie ) i uruchom grę jako administrator , wyłącz aero podczas grania . Koledzy co to za rada "dołóż ramu " ? Czytajcie ze zrozumieniem że ta gra nie ma żadnych wymagań i nawet dość wymagające gry 3D np FarCry koledze działają a więc to nie jest wina słabego sprzętu , a praca z 1 GB ram na Windows 7 jest komfortowa bo sam tak miałem przez dłuższy czas . Jak możesz to pokaż co masz w autostarcie (menu start piszesz "msconfig" zakładka uruchamianie ) zrób screena . Ale ja obstawiam na to że gra jest niekompatybilna z windws 7 ale podaj tytuł a się zobaczy .


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - CmK1990 - 15.04.2010 08:55

No więc tak. Screen z msconfig poniżej, Gra to Klient RonOTSU ale jest to to samo co Tibia. można pobrać klienta z TUTAJ(trzeba miec zalozone konto ale moge podac login i haslo mojej nic nie wartej postaci by sprawdzic jak dziala gra).
Porady "kup nowego PC" troszkę są śmieszne.. tak każdy głupi potrafi poradzić.

[Obrazek: beztytuucg.png]


EDIT: Wiem że gra jest na 100% kompatybilna z Windowsem Vista. Bo koledzy na nim grają i jest ok u nich.


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - House - 15.04.2010 09:01

Jak się gra z włączonym gadu to tnie...., wyłącz gg podczas grania, wyłącz winampa (no chyba ze słuchasz muzyki jak grasz), wyłącz nero ( bo po co ma chodzić ?)

p.s. ihate... dlaczego używasz liczby mnogiej w swojej wypowiedzi "Czytajcie"itp. ?


RE: Windows 7 spowalnia gry (mniejsza wydajność)? - ihatebuffering - 15.04.2010 09:03

To i tak za dużo nie zmieni bo to nie jest wina za małej ilości ram albo słabego proca , gg możesz wyłączyć bo to zamulacz ,dzsiaj pod wieczór przetestuję to bo teraz nie mam czasu .