Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji (/blad-windows-problem-z-uruchamianiem-niektorych-aplikacji-5875-t)

Strony: 1 2


Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 10.04.2010 11:58

Witam!
Mam problem z laptopem znajomego, na którym zainstalowany jest system Windows 7 Home Premium. Jest to HP Pavilion dv7-3015ew. Błąd zaczął występował parę dni temu, a wygląda on tak: [attachment=853]. Dzieje się tak z plikami exe. System skanowałem NOD32 w wersji 4 i nie wykrył on żadnych zagrożeń. Proszę o pomoc i w razie braku jakichkolwiek przydatnych informacji proszę napisać a ja postaram się uzupełnić brakujące dane.
Pozdrawiam


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - Gunio - 10.04.2010 13:29

Kiedy to się stało ? Przywracanie systemu przed wystąpieniem problemu ?

Nie pomogło ? Format a wszystkie dane na płytkę CD, DVD lub kopia zapasowa.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 10.04.2010 13:39

Stało się to około 4 dni temu. Przywracanie systemu z przed wystąpienia problemu nie pomogło. Recovery to ostatecznośc, wolałbym tego uniknąc. Widzi ktoś jakieś rozwiązanie?


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - Gunio - 10.04.2010 14:02

Napewno wirus. Ostateczność format, kiedyś gdy miałem starego kompa wraz z "pirackim" XP miałem co pokazywał co jakiś czas tapetę BIOHAZARD i miał ikonkę w trayu i format bo antywir nie poradził go pokonać


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 10.04.2010 14:05

System jest oryginalny. Sprawdze jeszcze w trybie awaryjnym antywirusem.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - ihatebuffering - 10.04.2010 14:10

Przeskanuj PC innym antywirusem np trialem kasperskim , lub nortonem , plus jeszcze programem antymalware , przeczyść rejestr np cclener , przywróć wszystkie usługi do defaultowych ustawień . Sprawdź procesy w atostarcie i czy nie ma tam czegoś podejrzanego a najlepiej zrób screena ( w menu start wpisz "msconfig" i zakładka uruchamianie . Nie rób narazie formata to ostateczność.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 10.04.2010 16:23

Przeskanowałem system jeszcze raz w trybie awaryjnym Kaspersky Virus Removal Tool i też nic nie wykrył... W autostarcie nie widze nic podejrzanego, podaje screeny do wglądu: [attachment=855][attachment=856][attachment=857]. Przeczyściłem kompa programem CCleaner. Nie wiem o które usługi chodzi i jak je najprościej przywrócic do defaultowych ustawień. Pozostaje jeszcze program antymalware (byle darmowy) jaki najlepiej?
Pozdrawiam


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - War_3_ - 10.04.2010 16:29

MalwareBytes ?


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 10.04.2010 18:30

Przeskanowałem MalwareBytes oto log: [attachment=858].
Niestety problem występuje nadal.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - War_3_ - 10.04.2010 18:33

Musisz wywalić ten wpis - malware nie zrobił tego za Ciebie.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 10.04.2010 18:34

Wiem. Wywaliłem to, zrobiłem restart i nie pomogło.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 10.04.2010 19:48

System 64 bit. Właśnie nie wiem bo to laptop znajomego, który twierdzi, że nie instalował nic w co nie bardzo chce mi się wierzyc. Ale odinstalowałem Javę z systemu całkowicie i problem występuje nadal.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 10.04.2010 20:13

Wątpię żeby wchodził gdziekolwiek w ustawienia ponieważ nie jest to człowiek, który jak się nie zna to gdzieś tam na siłę próbuje coś pozmieniać. W ustawienia patrzałem i nie zauważyłem zmian mogących powodować występowanie takiego błędu ale mogę się mylić.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - ihatebuffering - 10.04.2010 22:11

Jak masz instalkę Win 7 to uruchom funkcję "napraw" boot-ując płytę .


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 11.04.2010 08:08

Właśnie, że nie mam płytki z Windowsem, a jedynie partycje Recovery i zainstalowany program HP Recovery Manager, którego chcę użyc w ostateczności bo napewno wiąże się to z utratą danych a tych danych mam sporo do przenoszenia.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - ihatebuffering - 11.04.2010 12:35

Ale jeśli masz HP recovery to tam też powinna być funkcja "napraw" musisz tylko zbootować tą partycję jakimś klawiszem (jakiś F) podczas startu .


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 11.04.2010 14:14

Wszystko jest tylko problem polega na tym, że po tej operacji strace dane. Ma ktoś Win7 64-bit i może podesła ten plik winrnr.dll ?


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - ihatebuffering - 11.04.2010 17:35

Nie stracisz danych !


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - StoProcent - 13.04.2010 20:33

To chodzi o to że tylko W7 się odświeża tak powiem , drugi raz wgrywa itd. ale poza tym to wygląda jak "Aktualizacja systemu" , opcja dostępna przy instalowaniu 7ki.


RE: Błąd Windows - problem z uruchamianiem niektórych aplikacji - n0n4m3 - 14.04.2010 14:46

(13.04.2010 20:33)StoProcent napisał(a):  To chodzi o to że tylko Windows 7 się odświeża tak powiem , drugi raz wgrywa itd. ale poza tym to wygląda jak "Aktualizacja systemu" , opcja dostępna przy instalowaniu 7ki.

Tak. Ale tylko przy instalowaniu z płyty której ja nie posiadam. Z partycji recovery system odtwarza się jak z fabryki wyjechał czyli od HP. Pozdrawiam