Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z formatowaniem partycji C po Windowsie XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z formatowaniem partycji C po Windowsie XP (/problem-z-formatowaniem-partycji-c-po-windowsie-xp-5775-t)



Problem z formatowaniem partycji C po Windowsie XP - michal100m - 06.04.2010 08:58

Witam.
Mam problem z formatowaniem dysku c. Zainstalowałem Win 7 na specjalnie utworzonej partycji H wydzielonej z E, system działa poprawnie ale chciałem usunąć stary system przez formatowanie, który był zapisany na dysku c i nie mogę tego zrobić bo ciągle wyskakuje mi komunikat, że formatowanie nie może byś ukończone. Formatowanie chciałem przeprowadzić z poziomu "zarządzanie dyskami" i programem "EASEUS Partition Manager Personal" . Proszę o poradę.


RE: problem z formatowaniem dysku c - damian-Win2000 - 06.04.2010 09:02

Jak usuniesz główną partycje system nie wstanie gdyż to właśnie C:\ jest zawsze ale to zawsze partycja startową więc lepiej nie kombinuj Cwaniak Jeżeli chcesz na hardcorowa to odpalaj ubuntu livecd a następnie gparted i po sprawie jednak nie odpowiadam za skutki Cwaniak


RE: problem z formatowaniem dysku c - michal100m - 06.04.2010 09:11

(06.04.2010 09:02)damian-Win2000 napisał(a):  Jak usuniesz główną partycje system nie wstanie gdyż to właśnie C:\ jest zawsze ale to zawsze partycja startową więc lepiej nie kombinuj Cwaniak Jeżeli chcesz na hardcorowa to odpalaj ubuntu livecd a następnie gparted i po sprawie jednak nie odpowiadam za skutki Cwaniak

Czyli jeśli dobrze cie zrozumiałem to mimo iż Win 7 jest zainstalowany na dysku (partycji) H to format dysku c może spowodować problemy z działaniem wim 7? ( sorki jeśli to jest naiwne pytanie).


RE: Problem z formatowaniem partycji C - Bogdan666ing - 06.04.2010 12:38

Windows 7 prawdopodobnie zrobił ci z partycji H partycję C. Twoja stara partycja C


RE: Problem z formatowaniem partycji C - michal100m - 06.04.2010 16:49

Przez jakiś czas miałem dwa systemy Win 7 i win XP ( na różnych partycjach) dopiero o sprawdzeniu czy Win 7 działa poprawnie i zainstalowaniu stery pod Win 7 postanowiłem usunąć win XP. Usunąłem ręcznie wszystkie składniki wina XP ( wszystkie pliki i foldery, które go tworzyły również te ukryte i zabezpieczone przed usuwaniem) teraz jak wchodzę na dysk c to tam nic niema ( nawet jak zaznaczę by pokazywało ukryte pliki) ale w właściwościach dysku c wyraźnie coś zajmuje 6 gb ( na 40gb całego rozmiaru wolne jest 34 gb) no i jak wcześniej pisałem nie można go sformatować.


RE: Problem z formatowaniem partycji C - slump - 07.04.2010 01:58

Możesz z poziomu instalatora Windows zrobić format. A jak będą problemy ze startem Windows 7 to użyj w instalatorze opcji napraw.


RE: Problem z formatowaniem partycji C po Windowsie XP - Sewer78 - 07.04.2010 07:34

Ja polecam inna opcje.. Po prostu instalacje od nowa Windows 7 - na dysku :C
Chyba tego nie unikniesz jeśli chcesz mieć w miarę porządek.