Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? (/czy-instalacja-slabszej-wersji-zmniejszy-zuzycie-zasobow-5760-t)



Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - teofi7 - 05.04.2010 16:35

Aktualnie mam Ultimate, jednak ta edycja zawiera wiele bajerów z których i tak nie korzystam (np. Bit Locker, 35 języków, itp.) Czy instalacja "słabszej" wersji Home/Professional zmniejszy zużycie zasobów komputera? Jeśli tak, w jakim stopniu?


-------------------
Jak mam licencję na Ultimate to zamiast tego Home mogę zainstalować?


RE: Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - Majorr - 05.04.2010 16:50

Owszem zmniejszy zużycie zasobów.


RE: Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - teofi7 - 05.04.2010 19:13

Na dysku? W RAMie? Na tym i na tym? O ile?


PS. Zużycie proca u mnie jest zawsze 0% to normalne?


RE: Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - StoProcent - 05.04.2010 19:40

Uruchom program etc. to się podniesie na moment. Zmniejszy się ale moim zdaniem to minimalne sprawy . Więc pytanie , czy warto ?


RE: Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - stingear - 06.04.2010 07:43

Po co od razu instalować słabszą, wystarczy, że powyłączasz co poniektóre funkcje Windows w Panelu sterowania i w autostarcie, a system od razu przyśpieszy.


RE: Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - teofi7 - 06.04.2010 16:05

W sumie racja ale cały czas zazdroszczę ludziom którym udało się wywalić UAC, zaporę, pomoc i całą stertę tych windowsowych śmieci. I od razu się zwalnia 1GB na dysku i 200-300 RAMu. No bo jak to wyłączę to i tak się ładuje, i tak siedzi na dysku. Czy Microsoft nie wie, że nikt nie korzysta z tego syfu? Po co nabijają tym system?
Hmmm... ciekawe. Nawet wypróbuję jakąś modyfikację ale chyba dopiero z zaimpletowanym SP czyli gdzieś na jesień...


RE: Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - stingear - 06.04.2010 19:29

W7 staje się naprawdę wypasionym i stabilnym systemem dopiero, kiedy porządnie się za niego weźmiesz i skonfigurujesz w zależności do swoich potrzeb, wywalisz wszystko co zbędne, co Cię ogranicza i zostawi co potrzebne, to nawet na leciwym sprzęcie ładnie pociągnie.


RE: Czy instalacja "słabszej" wersji zmniejszy zużycie zasobów? - gripek - 14.05.2010 13:43

Ja na swoim netbooku mam Windows 7 Pro, skonfigurowałem, powyłączałem usługi i jestem bardzo zadowolony Uśmiechnięty