Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wracam do Visty... - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Wracam do Visty... (/wracam-do-visty-571-t)



Wracam do Visty... - KubaXP - 27.06.2009 23:59

Niestety... wiązałem duże nadzieje z tym systemem ale się zawiodłem:

1) dukarka HP 4180 - problem polega na niezgodności oprogramowania HP (najnowsza wersja) z "7" nie działa skaner*
2) kamera Sony DCR DV115E - najnowsze oprogramowanie do obsługi kamery ze strony SONY, program działa ALE nie można utworzyć z nagranego materiału menu płyty DVD (wyskakuje błąd) a w programie Windows DVD Maker wyskakuje błąd że każda z nagranych scen trwa mniej niż jedną sekundę !? co uniemożliwia nagranie DVD
3) brak programu Windows Movie Maker (trzeba doinstalować) a i tak nie działa montaż filmów (niezgodność kodeków itd.)
4) gra The Sims 3 - wywala z gry bez żadnego ostrzeżenia

System ok tylko jeśli ktoś korzysta z komputera na zasadzie - gram w gry i korzystam z internetu

Ja poczekam z 2 lata aż inni producenci oprogramowania dogonią "7"


RE: Wracam do Visty... - slawektor - 28.06.2009 07:19

Mam Windows 7 - 64 bit
-drukarkę
-kamerę
-Movie Maker w wersji beta - pobrany przez Windows Live
-simsy 3
i trochę innych rzeczy
Wszystko działa OK.Uśmiechnięty
A płyta z vistą ultimate którą kupiłem schowałem do szuflady i sobie leży a jadę na Windows 7.
Nie będę tłumaczył dlaczego


RE: Wracam do Visty... - KubaXP - 28.06.2009 11:10

Oczywiście wina może leżeć tylko i wyłącznie po stronie oprogramowania HP i SONY jak również kodeków, nie twierdzę że to wina samego systemu ale jak by nie było programy nie działają prawidłowo dlatego jestem zmuszony wrócić do Visty.

Sprawdzałem na dwóch różnych komputerach - na jednym "7" 64bit na drugim "7" 32bit kompilacje 7201 i na obu dokładnie ten sam problem


RE: Wracam do Visty... - lc0ne - 28.06.2009 12:02

A widziałeś coś takiego jak tryb XP w Sevenie Uśmiechnięty ? Nie jest to uruchamianie w trybie zgodności, a zainstalowany w Systemie XP... Ścągamy sobie VirtualPC dla Win7 i Windowsa XP w postaci instalatora dla tego Wirtuala Uśmiechnięty Tutaj masz link - KLIKNIJ MNIE. A jak to dziła? Zobacz sam jakie to proste Cwaniak

http://www.youtube.com/watch?v=eNFczLYBtrA

Aplikacje nie działające na Siódemce instalujemy wewnątrz tej Wirtualnej Maszyny, dodajemy skrót i odpalamy na 7 Uśmiechnięty

/nie "siudemce" tylko "siódemce"! Poprawiono, Anmato


RE: Wracam do Visty... - Admin - 28.06.2009 13:59

Dokładnie, był o tym news jakiś czas temu, warto zdecydować się na wyższą wersję Windows 7 i mieć możliwość wirtualizacji starszego XP, dobra rzecz!

Więcej w wątku XP Mode w Windows 7 czyli wirtualizacja XP'ka


RE: Wracam do Visty... - matii44442 - 10.07.2009 18:31

(27.06.2009 23:59)KubaXP napisał(a):  Niestety... wiązałem duże nadzieje z tym systemem ale się zawiodłem:

1) dukarka HP 4180 - problem polega na niezgodności oprogramowania HP (najnowsza wersja) z "7" nie działa skaner*
2) kamera Sony DCR DV115E - najnowsze oprogramowanie do obsługi kamery ze strony SONY, program działa ALE nie można utworzyć z nagranego materiału menu płyty DVD (wyskakuje błąd) a w programie Windows DVD Maker wyskakuje błąd że każda z nagranych scen trwa mniej niż jedną sekundę !? co uniemożliwia nagranie DVD
3) brak programu Windows Movie Maker (trzeba doinstalować) a i tak nie działa montaż filmów (niezgodność kodeków itd.)
4) gra The Sims 3 - wywala z gry bez żadnego ostrzeżenia

System ok tylko jeśli ktoś korzysta z komputera na zasadzie - gram w gry i korzystam z internetu

Ja poczekam z 2 lata aż inni producenci oprogramowania dogonią "7"

macie racje skaner nie chodzi
macie racje skaner nie chodzi od drukarki