Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Regularne zwieszanie gier po kilku minutach (/regularne-zwieszanie-gier-po-kilku-minutach-5659-t)



Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - MeSiAsH - 01.04.2010 07:59

Witam, mam pewien problem, ostatnimi czasy posiadałem Windowsa XP, i żeby na samym początku was powiadomić, tak miałem windowsa7 i wszystko działało jak powinno przedtem, ale cóż powróciłem znów do windowsa7. Poniżej mój problem.

A więc gdy odpalam gry, typu np. PES 2010, Counter-Strike: Source, i inne lepsze gry, chodzą dobrze na początku, i gdzieś po kilku minutkach zaczynają się strasznie przycinać, restart gry nie pomaga, wymagany tu jest restart komputera, przypomnę iż sprzęt mam dobry, bo wcześniej już posiadałem windowsa7 i wszystko chodziło tak jak należy. Czyli lepsze gry zaczynają mi się przycinać, bo CS 1.6 oczywiście na steamie, nie ma tych problemów.

Może ściągałem złe sterowniki? DirectX czy coś w tym stylu? Nie wiem, ale wszystko działa jak należy, do win7 wróciłem bo dobry jest do tworzenia filmów, a jestem moviemakerem, więc to dla mnie ważne, programy typu Adobe After Effects, Cinema4D, 3Ds Max, Vegas, PS chodzą dobrze, ale problem mam z tymi grami, wie ktoś jak to rozwiązać? Z góry dziękuję.


RE: Zwieszanie gier po kilku minutach. Regularnie - House - 01.04.2010 08:19

1. Jeśli grasz na laptopie, to sprawdź czy plan zasilania masz dany na zrównoważony.
2. Czy podczas grania w trayu systemowym masz odpalone zbędne programy
3. Wątek podobny [urln=http://windows7forum.pl/duzy-spadek-wydajnosci-w-grach-rozwiazany-t-4476.html]CLICK![/urln]


RE: Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - MeSiAsH - 01.04.2010 10:25

A więc nie posiadam laptopa, zrobiłem co było opisane w tym temacie który mi podałeś, i nie pomogło, również w tym samym temacie był link do innego rozwiązania, którym jest ustawienie dźwięku, chciałem ustawić jak było napisane na 24 bitowe , 96000 Hz ale nie posiadam tej opcji, to ustawiłem na inne i wciąż nic.

Nie posiadam laptopa, poniżej przestawię jaki mam sprzęt, i proszę was, uniknijcie gadania że komputer za słaby żeby te gry chodziły płynnie na tym Windowsie, ponieważ chodziły przed zmianą na XP dobrze, i teraz też chodzą pierwsze minuty dobrze, potem zaczyna szwankować, więc proszę uniknąć bezsensownych wiadomości, bo to mija się z celem. Uśmiechnięty

Intel Core 2 Duo 4300 @ 1.80GHz
3 GB DDR2
nVidia GeForce 8500 GT
Typ systemu 32bitowy.
Karta dźwiękowa SB Audigy

Mam nadzieję iż to choć troszkę pomoże...


RE: Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - procesor - 02.04.2010 09:31

Do gier raczej warto mieć system Win 7 x64. A co ze sterownikami z nVidia?? Aktualizację zrobiłeś?


RE: Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - MeSiAsH - 02.04.2010 10:00

Co do sterowników, to pierw aktualizacja, działo się co się dzieje, to osobno ściągnąłem ze strony producenta odpowiednie sterowniki. Niestety wciąż to samo... Ja naprawdę nie wiem co może być problemem, ale być może ktoś na tym forum się spotkał z takowym problemem, i może jakoś pomóc Uśmiechnięty Czekam dalej na pomysły. Z góry dziękuję.


RE: Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - MeSiAsH - 02.04.2010 12:47

To moja dokładna specyfikacja komputera Raport z Everesta
[urln]http://www.speedyshare.com/files/21736968/Report_Podsumowanie.htm[/urln]

Czy może być problemem Dx 11?


RE: Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - arci7 - 02.04.2010 14:34

Dx11 nie stanowi problemu bo grafa i tak jego nie obsługuje.
Wgraj najnowsze sterowniki od pł. gł. - to po pierwsze.
Po drugie wyłącz w biosie kartę dźwiękową zintegrowaną i sprawdź działanie gier na jednej karcie dźwiękowej.
Po trzecie możesz spróbować sprawdzić działanie gier na jednej pamięci najlepiej tej 2g. bo widzę, że są wsadzone do pracy w dualu ale w twoim przypadku mija się to z celem bo pamięci nie dość że są innej pojemności to na dodatek mają inne taktowania. Ewentualnie wsadź pamięci jedną obok drugiej.


RE: Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - MeSiAsH - 03.04.2010 08:11

No to ciekawie, sterowników do mojej płyty głównej nie ma nigdzie, z tego co czytam, to to jest płyta widmo.


RE: Regularne zwieszanie gier po kilku minutach - arci7 - 05.04.2010 11:20

Sterowniki możesz poszukać z czytując programem np. EVEREST chipset jaki sie znajduje na pł. gł. i pod ten chipset wgrać stery. A co z resztą porad? Pomogło czy nie bo nic na ten temat nie napisałeś?