Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak połączenia z innym komputerem (WiFi) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak połączenia z innym komputerem (WiFi) (/brak-polaczenia-z-innym-komputerem-wifi-5646-t)



Brak połączenia z innym komputerem (WiFi) - Asconi - 31.03.2010 19:19

Witam,

mam taki problem, że po zakupie nowego laptopa z Win 7 nie umiałem się połączyć z moim starym komputerem poprzez sieć bezprzewodową. Zainstalowałem więc na nowo system i problem zniknął.
Po dwóch po instalacji systemu problem na nowo pojawił się.
Nie wiem czy wpłynęło na to aktualizacja systemu przez Internet czy zainstalowanie jakiegoś nowego programu. Dziwne jest to, że nowy komputer z Win 7 bez problemu łączy się z Vistą, ale w drugą stronę już nie.
Nie pomagało zakładanie kont, haseł i innych rzeczy. Vista widzi nowy komputer, ale nie umie się z nim połączyć i wyskakuje komunikat "0x80070035 - nie można odnaleźć ścieżki sieciowej".

Z góry dzięki.


RE: Brak połączenia z innym komputerem (WiFi) - War_3_ - 31.03.2010 19:22

Spróbuj zacząć od aktualizacji sterowników do chipsetu i networku dla obu systemów. W dziale Sterowniki mamy o tym poradę.


RE: brak połączenia z innym komputerem - House - 31.03.2010 19:23

2. Podobny problem miałem, antywirusa instalowałem, i firewalla nie zblokowałem i braki w komunikacji miałem (wiem zrymowałem Cwaniak)
Edytuj opcję zapory(firewall) i dodaj sieć do zaufanej.
3. Poprzez sieć bezprzewodową rozumiesz: a) laptop - router - pc , b) laptop -pc