Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Poważny problem z partycjami - zniknęły po zmianie rozmiaru - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Poważny problem z partycjami - zniknęły po zmianie rozmiaru (/powazny-problem-z-partycjami-zniknely-po-zmianie-rozmiaru-5641-t)



Poważny problem z partycjami - zniknęły po zmianie rozmiaru - areks - 31.03.2010 17:13

Mam zainstalowanego oryginalnego Windows 7 64bit Pro na dysku sata. Jak go instalowałem To dysk był nowy więc podczas instalacji zrobiłem jedną partycję 30gb pod system i druga z reszta dysku. Wszystko poszło ok i wszystko działało.

Wpadłem dziś na pomysł, żeby zainstalować XPka bo mi był bardzo potrzebny. Na jakimś forum przeczytałem, że można zainstalować XP po 7 tylko po instalacji trzeba za pomocą płyty Windows 7 naprawić sektor rozruchowy. No i tak w Windows 7 zmniejszyłem Menadżerem dysków partycję D o 20Gb. Zbootowałem płytę z Windowsem XP i zainstalowałem go na tej nieprzydzielonej przestrzeni, wszystko poszło gładko ( no prawie bo w biosie musiałem przestawić na Compatible bo mi dysku instalator nie wykrywał). Dobra odpaliłem XPka i w Moim komputerze mam tylko partycje z Windowsem XP nie widać partycji z 7 i partycji D z moimi ważnymi danymi.
Ok więc pomyślałem odpalę płytkę z 7 i zrobię naprawianie systemu-> Naprawianie problemów ze startem. No ale nie znajduje mi Systemu Windows 7 do naprawienia Smutny, naprawa nic nie daje. Z ciekawości odpaliłem instalację Windows 7 do kroku wyboru dysku i jest tam tylko 3 partycje Smutny Jedna NIEPRZYDZIELONA 400GB, 20Gb z xpekiem i jakaś 7 mb pusta. Moje 2 partycje z Windowsem 7 i Danymi stały się jedna partycją NIEPRZYDZIELONĄ ? JAK TO MOŻLIWE ? Co mam robić. Ważne dane tam mam Smutny


RE: Poważny problem z partycjami. - slump - 31.03.2010 20:44

Pomyliłeś coś i usunąłeś partycje lub zostały one sformatowane. Nic na ten niepodzielonej przestrzeni nie rób, Pobierz program do odzyskiwania danych, i zainstaluj i odpal go z innego dysku niż ten na którym nabroiłeś i odzyskuj dane. W Google i na dobreporogramy.pl znajdziesz dożo tego typu programów.


RE: Poważny problem z partycjami - zniknęły po zmienie rozmiaru - areks - 31.03.2010 22:18

Okazuje się, że nic nie pomyliłem to Windows XP spartolił tablice partycji. Po kilkugodzinnej walce udało mi się przywrócić pierwotną tablicę za pomocą programu firmy Prosoft do odzyskiwania danych, partycji i bootsektorow (z Hiren Boot Cd). Później tylko ustawiłem jako aktywną tą 100mb partycję zarezerwowaną przez Windows 7 i naprawiłem płytą Windows 7 opcje rozruchowe dysku i poszłoUśmiechnięty Dla potomnych.